• 55min.
Odwiedź serwis wyborczy

Skład był już na ligę

(zab)
Skawa Wadowice, reprezentująca V ligę, w ostatnim przetarciu przed jej inauguracją, pokonała w wyjazdowym spotkaniu Niwę Nowa Wieś 4-1 (0-0). Jest ona liderem oświęcimskiej klasy A.

Zwycięstwo piątoligowej Skawy Wadowice w Nowej Wsi nad miejscową Niwą, liderem oświęcimskiej klasy A

W założeniach szkoleniowca Skawa miała grać w poniedziałek lub we wtorek. Jednak udało się zagrać przez weekend. - To nie znaczy, że nie zagramy jeszcze jakiegoś meczu przed sobotnim spotkaniem ligowym przeciwko Emalii Olkusz - mówi trener Skawy Janusz Suwada. - Jednak wtedy będzie to już generalny szlif przed ligą - zapowiada szkoleniowiec. W jego założeniach, Skawa w połowie tygodnia zagra mecz z zespołem reprezentującym klasę A. Podczas pierwszej połowy, gdy na boisku będą występować juniorzy z ligi wojewódzkiej, seniorzy będą mieli szkolenie taktyczne. Wejdą oni na drugą połowę, by pokazać trenerowi, jak potrafią sprzedać na boisku to, co zostało im wyrysowane na tablicy.
Janusza Suwadę zmartwił fakt, że jego zespół stracił gola z zespołem reprezentującym klasę A. - Wzałożeniach ztakimi przeciwnikami, chociaż niczego im nie ujmuję, nie można inaczej stawiać sprawy - tłumaczy szkoleniowiec. - Niech będzie, że tę bramkę straciliśmy na koszt eksperymentu wskładzie, wktórym zabrakło miejsca dla Jakuba Żurka. Nie muszę chyba przypominać wadowickim kibicom, ile dla nas ten zawodnik znaczy. Nie mogłem jednak postąpić inaczej, skoro w____pierwszym meczu będzie musiał pauzować za kartki - uzasadnia trener.
Zdaniem wadowickiego szkoleniowca, zwycięstwo Skawy powinno być wyższe. - Boczne boisko wNowej Wsi było wniezłym stanie. Nie było błota. Jednak murawa była trochę nierówna, więc nie można było grać "zklepki". Trzeba było zastosować proste rozwiązania. Jednak cztery strzelone bramki itak nieźle o____nas świadczą - uważa Janusz Suwada. - Poza tym chłopcy wreszcie mogli wybiec na boisko wkoszulkach ispodenkach. Poczuli powiew wiosny - dodaje trener.
Strzeleckim talentem błysnął jak zwykle Mariusz Rapacz, który dwukrotnie trafił do siatki. - Gdyby po jednym ze strzałów piłka nie zatrzymała się na poprzeczce, zaliczyłby nawet hat-trick - zwraca uwagę trener Skawy. - Rywale stawiali nam opór dotąd, dopóki mieli siły. Szkoda, że w____Nowej Wsi chłopcy zbyt mało grali skrzydłami - kończy Janusz Suwada.
Odnotujmy, że w meczu przeciwko Niwie bramki dla Skawy oprócz Rapacza zdobyli: Praciak oraz Wiecheć z karnego.