Skok w górę Karoliny

BOCH
BIATHLON. W biegu na dochodzenie juniorek podczas mistrzostw Europy w czeskim Novym Meście Kinga Mitoraj powtórzyła wynik ze sprintu. Zajęła 13. miejsce.

18-latka z Cichego do sezonu przygotowywała się z reprezentacją seniorów. Inaczej wyobrażała sobie tę zimę, ale jesienią dopadły ją problemy zdrowotne - które wpłynęły i na jej formę, i na plan startów.

W Novym Meście utalentowana zawodniczka BKS WP Kościelisko osiągnęła w solowych występach najlepsze wyniki spośród wszystkich Polaków. Wczoraj w biegu na dochodzenie miała podczas strzelania cztery błędy, co w dość trudnych warunkach było przyzwoitym wynikiem. Taki sam uzyskała była uczennica zakopiańskiej SMS Karolina Batożyńska, która zawody ukończyła na 21. miejscu. W porównaniu ze sprintem - to awans o 16 pozycji. Beata Lassak (BKS WP) była 39.

W rywalizacji seniorów Polacy - głównie zawodnicy klubu z Kościeliska - zupełnie nie mają się czym pochwalić. Anna Bukowska bez "pudła" na strzelnicy ukończyła sobotni sprint na 30. miejscu. Anna Mąka w tym biegu zajęła 44. lokatę. Wczoraj, w rywalizacji na dochodzenie, Mąka była 46., a Bukowska 49. Obie zaliczyły po 10 niecelnych strzałów.

Kwartet panów nie dotrwał do niedzieli, bo w sobotę znalazł się poza "60", która kwalifikowała się do pościgu. Grzegorz Jakubowicz zajął 64. miejsce, Andrzej Nędza-Kubiniec 71., jego brat Maciej 78., a Krzysztof Guzik 83.

Do zakończenia mistrzostw Europy pozostały sztafety. Dziś wystąpią zespoły mieszane.