Skoki narciarskie: Puchar Świata w Klingenthal 2021. Wyniki na żywo, program, transmisja stream online, gdzie oglądać 7.02

Kamil Stoch wystąpi w Pucharze Świata w Klingenthal
Kamil Stoch wystąpi w Pucharze Świata w Klingenthal Andrzej Banaś
Skoki narciarskie na żywo – Klingenthal 2021. Kolejne zawody Pucharu Świata odbyły się dziś w Klingenthal, na niedzielę 7.02 zaplanowano drugi konkurs indywidualny. Kamil Stoch zajął 6. miejsce (na półmetku był 4.), wygrał Halvor Egner Granerud. Tutaj znajdziesz najważniejsze informacje o PŚ w Klingenthal: wyniki na żywo, program, transmisja TV i stream online w internecie.

Puchar Świata w Klingenthal. Polacy mogą dziś liczyć na dalekie skoki i dobre wyniki. Kamil Stoch był na podium

• Do zawodów zgłosiło się tylko 50 skoczków, w związku z czym zdecydowano o zmianie programu PŚ w Klingenthal. Do startu w konkursach dopuszczeni wszyscy chętni. Kwalifikacje zastąpił prolog, w niedzielę wygrał go Robert Johansson.
  • Po pierwszej serii prowadzi Markus Eisenbichler, o 0,9 pkt przed Halvorem Egnerem Granerudem
  • Najwyżej z Polaków jest Kamil Stoch - 4., do podium traci 0,1 pkt, do lidera - 1,7 pkt; Dawid Kubacki zajmuje 12. miejsce
  • Odpadli zawodnicy z czołówki: Karl Geiger i Marius Lindvik (dyskwalifikacja)
  • W drugiej serii doszło do sporych zmian w czołówce. Prowadzący Eisenbichler spadł na 3. miejsce, wygrał Granerud przed rewelacyjnym Borem Pavlovciciem
  • Stoch nie tylko nie wskoczył na podium, ale też spadł na 6. miejsce; na 7. awansował Kubacki (po dyskwalifikacji Domena Prevca), pozostali byli daleko

WYNIKI PŚ W KLINGENTHAL (NIEDZIELA 7.02)

1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 288,5 (136 i 140,5 m)
2. Bor Pavlovcić (Słowenia) 287,8 (140 i 146 m)
3. Markus Eisenbichler (Niemcy) 285,7 (138 i 141,5 m)
4. Robert Johansson (Norwegia) 280,1 (140,5 i 138,5 m)
5. Yukiya Sato (Japonia) 278,7 (141 i 144,5 m)
6. Kamil Stoch (Polska) 277,8 (138 i 137 m)
7. Dawid Kubacki (Polska) 275,8 (138,5 i 146 m)
...
17. Piotr Żyła (Polska) 245,9 (128 i 135,5 m)
18. Andrzej Stękała (Polska) 240 (132 i 127,5 m)
20. Jakub Wolny (Polska) 237,2 (134 i 128,5 m)
35. Klemens Murańka (Polska) 102 (121,5 m)
36. Tomasz Pilch (Polska) 100,9 (120 m)

WYNIKI NA ŻYWO Z NIEDZIELNEGO KONKURSU PŚ (godz. 14.30)

Skoki w PŚ Klingenthal - wyniki i relacja na żywo sobota 6.02

Po pierwszej serii liderem jest Granerud, o 2,1 pkt przed Stochem. W ścisłej czołówce są też 4. Dawid Kubacki i 5. Piotr Żyła.
W drugiej serii układ na dwóch pierwszych miejscach się nie zmienił; wygrał Granerud przed Stochem
Podium uzupełnił Bor Pavlovcić, który uzyskał największą odległość dnia (142,5 m). Po jego skoku jury obniżyło o dwie belki rozbieg, Kubacki spadł na 6. miejsce, a Żyła awansował na 4.

Wyraźną poprawę zanotował Jakub Wolny - z 23. na 14. miejsce.

WYNIKI PŚ W KLINGENTHAL 6.02
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 284,2 pkt (140,5 i 141,5 m)
2. Kamil Stoch (Polska) 271,6 (138,5 i 134 m)
3. Bor Pavlovcić (Słowenia) 270,8 (137,5 i 142,5 m)
4. Piotr Żyła (Polska) 262,9 (137,5 i 131 m)
5. Anze Lanisek (Polska) 261 (139,5 i 131 m)
6. Dawid Kubacki (Polska) 259,7 (138,5 i 131,5 m)
7. Pius Paschke (Niemcy) 251,6 (126,5 i 137,5 m)
8. Robert Johansson (Norwegia) 251,4 (132 i 135 m)
9. Markus Eisenbichler (Niemcy) 251 (135 i 134,5 m)
10. Yukiya Sato (Japonia) 245,6 (127 i 137 m)
...
14. Jakub Wolny (Polska) 240,1 (126,5 i 136 m)
21. Andrzej Stękała (Polska) 224,8 (123,5 i 127 m)
30. Klemens Murańka (Polska) 209,3 (127 i 121 m)
43. Tomasz Pilch (Polska) 94,9 (119 m)

Można liczyć, że Klingenthal Polacy oddadzą dobre skoki i będą w czołówce. Czy uda im się uzyskać satysfakcjonujące wyniki?

Ile zarobili skoczkowie w tym sezonie?

Skoki narciarskie. TOP 10 - oni zarobili najwięcej w Pucharz...

Wyniki prologu PŚ w Klingenthal 5.02

• 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 153,3 pkt (141 m)
  • 2. Bor Pavlovcić (Słowenia) 145,4 (140,5 m)
  • 3. Dawid Kubacki (Polska) 145,2 (138 m)
  • 4. Markus Eisenbichler (Niemcy) 139,3 (136 m)
  • 5. Anże Lanisek (Słowenia) 137,7 (134,5 m)
  • 6. Robert Johansson (Norwegia) 136,2 (133,5 m)
  • 7. Andrzej Stękała (Polska) 134,2 (135 m)
  • ...
  • 12. Kamil Stoch (Polska) 128,4 (129 m)
  • 18. Jakub Wolny (Polska) 122,8 (130 m)
  • 20. Piotr Żyła (Polska) 122,3 (127,5 m)
  • 30. Klemens Murańka (Polska) 114,2 (126,5 m)
  • 46. Tomasz Pilch (Polska) 95,3 (117 m)

• Niedziela, 7.02
  • 13:00 - seria próbna (zamiast kwalifikacji)
  • 14:30 – drugi konkurs indywidualny

Skoki narciarskie w Klingenthal na żywo. Jaki wynik przyniesie zmiana w składzie reprezentacji Polski na PŚ?

Trener Michal Doleżal dokonał jednej zmiany w składzie kadry na PŚ w Klingenthal.

Zamiast Aleksandra Zniszczoła, który w poprzednich imprezach, w Willingen, dwukrotnie nie zdobył punktów, powołany został Tomasz Pilch.

Mistrz Polski w tym sezonie wziął udział w trzech konkursach Pucharu Świata, w Niżnym Tagile zajął 30. lokatę, to był jego jedyny punktowany start.

Skoki narciarskie na żywo - wyniki PŚ w Klingenthal. Skoki można oglądać w TVP i Eurosporcie