Skoki narciarskie WYNIKI. Piotr Żyła dzisiaj na podium Pucharu Świata w Planicy! Wygrał Stefan Kraft

Piotr Żyła pokazał się w Planicy z dobrej strony
Piotr Żyła pokazał się w Planicy z dobrej strony PAP/Grzegorz Momot
Wyniki PŚ w Planicy w skokach narciarskich dzisiaj (sobota, 1 kwietnia) ustalone zostały po jednej serii. Poranne zawody indywidualne w lotach, przełożone z piątku, były bardzo udane dla Piotr Żyły, który zajął 3. miejsce. Zwyciężył Stefan Kraft. Tuż po tych zawodach w Planicy zaplanowano konkurs drużynowy.

Skoki w Planicy dzisiaj pod znakiem odrabiania zaległości. Wyniki konkursu PŚ tylko po jednej serii

To był zaległy konkurs, z piątku, gdy wiatr przeszkodził w jego rozegraniu. Już wcześniej wiadomo było, że "wciśnięte" w program zawody trwać będą tylko jedną serią. Na szczęście dla uczestników i organizatorów dzisiaj wiatr pozwolił na przeprowadzenie skoków bez większych problemów. Wysokość belki startowej się zmieniała, były drobne przerwy, ale sytuacja raczej nie odbiegał od normy. Choć oczywiście nie wszystkim wiało tak samo.

Na liście startowej było czterech Polaków. Jako pierwszy skakał Andrzej Stękała, uzyskał tylko 176,5 m i dla niego sezon już się skończył (nie został przewidziany do "drużynówki", a w niedzielę wystąpi w finale PŚ tylko 30 najlepszych zawodników z klasyfikacji łącznej). Ostatnia pozycja w stawce nie jest jednak czymś, co należy pamiętać... A podobnych pożegnań, z innych ekip, było więcej.

Solidne skoki Polaków dzisiaj w PŚ w Planicy

Pozostali nasi skoczkowie mieli dzisiaj dużo lepsze wyniki, dołożyli punkty do klasyfikacji PŚ (i rankingu lotów), ale pewien niedosyt pozostał. Aleksander Zniszczoł poleciał na 222,5, po swoim skoku był drugi. Ostatecznie konkurs skończył na 14. pozycji.

Kamil Stoch skorzystał z dobrych warunkach, lądował na 225 m, w dobrym stylu (m.in. od sędziego z Finlandii dostał maksymalną notę - 20 pkt). To jednak nie wystarczyło do tego, by odegrać znaczącą rolę w konkursie. Nasz mistrz sklasyfikowany został na 10. miejscu.

Co za skok! Świetny wynik Żyły w PŚ w Planicy

Świetnie zaprezentował się potem Piotr Żyła. Skoczył na 234 m, został liderem z duża przewagą, a na górze zostało tylko pięciu rywali. Już kolejny - Anze Lanisek - go wyprzedził, ale nadzieję na podium Polak miał do samego końca. Ostatecznie Polak wywalczył miejsce na jego najniższym stopniu.

Pomogło to, że zamykający stawkę Halvor Egner Granerud miał problemy w locie, stracił punkty, był 4.