Skorupski ratuje Empoli

(FIL)
W hicie kolejki Roma uratowała punkt, remisując u siebie z Interem 1:1. Wojciecha Szczęsnego pokonał precyzyjnym strzałem w dalszy róg bramki Ivan Perisić.

W derbach Turynu Torino (z Kamilem Glikiem) przegrało u siebie z Juventusem 1:4. Bramkarz gości Gianluigi Buffon pobił rekord Serie A - zachowywał czyste konto przez 973 minuty. Poprzedni dzierżył od 1994 roku Sebastiano Rossi (Milan, 929).

Empoli (z Łukaszem Skorupskim i Piotrem Zielińskim) tylko zremisowało z Palermo 0:0. Mogło przegrać, gdyby nie dobra postawa naszego bramkarza.

Wyniki

Empoli - Palermo 0:0; Roma - Inter 1:1 (0:0), Nainggolan 84 - Perisić 53; Atalanta - Bologna 2:0 (2:0), Gomez 27, Diamanti 45; Torino - Juventus 1:4 (0:2), Belotti 48 k. - Morata 63 i 77, Pogba 33, Khedira 42; Sassuolo - Udinese 1:1 (0:1), Politano 64 - Zapata 8; Sampdoria - Chievo 0:1 (0:1), Meggiorini 24; Frosinone - Fiorentina 0:0; Hellas (90 minut Pawła Wszołka) - Carpi 1:2 (0:1), Ionita 63 - Di Gaudio 42, Lasagna 67; Napoli - Genoa 3:1 (0:1), Higuain 51 i 81, El Kaddouri 90 - Rincon 10. Po zamknięciu wydania: Milan - Lazio.