Skromna odpowiedź Cristiano Ronaldo na trzy bramki Lionela Messiego

(FIL)
Piłka nożna. Arsenal Londyn, pokonując u siebie Borussię Dortmund 2:0, zapewnił sobie wyjście z grupy D Ligi Mistrzów. Goście o awans zadbali w poprzedniej kolejce.

W Arsenalu nie zagrał Wojciech Szczęsny, który w ostatnim meczu ligowym doznał urazu biodra i trener Arsene Wenger postanowił oszczędzać jego zdrowie.

W Borussii na swą czwartą w tym sezonie LM asystę polował Łukasz Piszczek, ale koledzy nie wykorzystali jego ofensywnych zapędów i podań. Polak w 37 min dostał żółtą kartkę.

Jego kolega klubowy Jakub Błaszczykowski, który wyleczył kontuzję (naderwany mięsień czworogłowy), nie poleciał do Londynu. Wczoraj zagrał 75 minut w zespole rezerw. Do I drużyny ma wrócić w sobotnim meczu z Eintrachtem Frankfurt.

Nie milkną echa wspaniałego wyczynu Lionela Messiego (Barcelona), który strzelając we wtorek na Cyprze trzy gole APOEL-owi Nikozja został rekordzistą Ligi Mistrzów (i Pucharu Europy), mając na koncie 74 bramki. Goni go Cristiano Ronaldo (Real Madryt), który wczoraj w Bazylei zdobył swego 71. gola w LM.

– Jestem szczęśliwy. To bardzo piękny rekord w tak pięknych rozgrywkach. Najważniejsze są jednak trzy punkty. Postaramy się utrzymać taki poziom, zrealizować założone cele, gdyż tego zawsze wymaga się w __Barcelonie – powiedział Messi.

Asa „Barcy” goni Cristiano Ronaldo (Real Madryt), który wczoraj w Bazylei zdobył już swego 71. gola w LM.

W Nikozji inny rekord wyrównał jego kolega klubowy Xavi, który rozegrał 144. mecz w LM – tyle samo co Iker Casillas (Real Madryt). Trzeci jest Raul (Real M. i Schalke 04) – 142.

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) we wtorek na boisku Manchesteru City strzelił swego 19. gola w LM (rozegrał w niej 33 mecze). Po jego zejściu z boiska (84 minuta) goście roztrwonili przewagę i przegrali 2:3.

_– W ostatnich minutach popełniliśmy dwa-trzy błędy, a rywal zdobył dwa gole. Uważam, że spisywaliśmy się naprawdę dobrze, a przecież przez 70 minut było nas dziesięciu. W końcówce meczu __nie zabrakło nam koncentracji – _wyznał „Lewy”.

– Dobrze, że taka wpadka wydarzyła się dziś. To może być dla nas bardzo ważna lekcja. Gdyby to się zdarzyło w 1/8 lub 1/4 finału Ligi Mistrzów, to już bylibyśmy za burtą – zauważył trener Bayernu Josep Guardiola.

Wyniki
Grupa A: Atletico Madryt - Olympiakos Pireus 4:0 (2:0) , Malmoe FF - Juventus Turyn 0:2 (0:0).
Grupa B: Łudogorec Razgrad - Liverpool FC 2:2 (1:2), FC Basel - Real Madryt 0:1 (0:1).
Grupa C: Zenit St Petersburg - Benfica Lizbona 1:0 (0:0), Bayer Leverkusen - Monaco 0:1 (0:0).
Grupa D: Anderlecht - Galatasaray Stambuł 2:0 (1:0), Arsenal - Borussia Dortmund 2:0 (1:0).
Grupa G: Sporting Lizbona - NK Maribor 3:1 (2:1) ; II połowę wtorkowego meczu rozpoczęto z półgodzinnym opóźnieniem (awaria światła).