Skromniejszy budżet

PAZ
Udostępnij:
Projekt tegorocznego budżetu gminy Bolesław przewiduje znacznie skromniejsze wydatki niż w poprzednim roku. Jest to głównie efektem zainwestowania w ubiegłym roku nadwyżki budżetowej z lat poprzednich. Jednak nadal te wskaźniki stawiają gminę na pierwszym miejscu wśród samorządów powiatu olkuskiego, wydających najwięcej w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

W gminie Bolesław

   W tym roku dochody gminy zaplanowano na poziomie 13,6 mln zł, natomiast wydatki mają wynieść ponad 15,8 mln zł. Różnica ta ma być pokryta z oszczędności w tegorocznym budżecie oraz kredytu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tegoroczne wydatki będą znacznie skromniejsze niż w poprzednim roku, kiedy oscylowały one wokół 22 mln zł. Ta dobra sytuacja była spowodowana nadwyżką budżetową, jaką posiadała gmina z lat poprzednich.
   W tym roku co czwarta złotówka ujęta w budżecie zostanie przeznaczona na inwestycje. Największa ich część zostanie przeznaczona na budowę III etapu kanalizacji gminy. Obejmie on wschodnią część miejscowości Bolesław. Na ten cel gmina zamierza wydać 600 tys. zł z własnego budżetu oraz 1,1 mln zł pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ponadto liczy ona na dofinansowanie tego projektu z programu Sapard. Kolejną, jakże ważną inwestycją jest budowa sali gimnastycznej i łącznika przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Bolesławiu. Na ten cel samorząd zamierza przeznaczyć następne 600 tys. zł. Ta inwestycja ma być dofinansowana z Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego Województwa Małopolskiego.
   Ponadto 700 tys. zł ma być przekazane na inwestycje na drogach. Największa część z tej puli zostanie przekazana na odbudowę ul. Sławkowskiej w Laskach, zniszczonej podczas budowy w tej miejscowości kanalizacji. Również ta inwestycja ma być dofinansowana w ramach programu Sapard. Ponadto ponad 200 tys. zł ma być przekazane na inwestycje na drogach, będących w zarządzie powiatu. Niestety tylko 300 tys. zł z kasy gminnej będzie można wydać na kontynuację modernizacji dworku. Ta nieznaczna kwota oznacza, że inwestycja ta może zostać praktycznie zahamowana.
(PAZ)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie