DW
od 16 lat
Eliminacje MŚ 2022. Reprezentacja Polski zapewniła kibicom emocjonalny roller coaster pod wodzą nowego selekcjonera. Debiut Paulo Sousy można uznać za słodko-gorzki, bo Polacy popełnili fatalne błędy w defensywie, ale w ataku pokazali za to dużą jakość. Naszej drużynie pomogły bardzo zmiany: Kamil Jóźwiak i Krzysztof Piątek strzelili po golu tuż po wejściu z ławki, zmieniając losy tego spotkania. Zobaczcie skrót meczu Węgry - Polska!

Skrót meczu Węgry - Polska

Po fatalnej grze do 60. minuty i bardzo ofensywnej końcówce szczęśliwie remisujemy z Węgrami. Mecz już w zapowiedziach miał być bardzo wyrównany i w efekcie taki był. Węgrzy zaskoczyli naszych zawodników już w 6. minucie. Jedno, prostopadłe podanie trafiło do wychodzącego sam na sam Rolanda Sallaia, który strzałem na bliższy słupek pokonał Wojciecha Szczęsnego. Chwilę po zmianie stron było już 2:0 dla gospodarzy. Po zamieszaniu w naszym polu karnym do piłki dopadł Adam Szalai i gracz reprezentacji Węgier sytuacyjnym strzałem podwyższył prowadzenie.

Nasza gra odmieniła się dopiero po wejściu Kamila Jóźwiaka i Krzysztofa Piątka w 59. minucie. W zaledwie 120 sekund odmieniliśmy losy meczu. Najpierw Piątek wykorzystał niskie dośrodkowanie skrzydłowego Derby County i intuicyjnym strzałem pokonał Gulacsiego. Chwilę później sam Kamil Jóźwiak otrzymał piłkę w "szesnastce" gospodarzy i precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Niestety, w defensywie wyglądaliśmy tragicznie, a trzeci gol dla Węgrów jest tego najlepszym przykładem. Bardzo niefrasobliwie Polscy obrońcy nie potrafili wybić piłkę z własnego pola karnego i zamykający akcję Willi Orban zdobył bramkę na 3:2 dla gospodarzy. Karygodna postawa Jana Bednarka, który nie pokrył wyskakującego do głowy napastnika i Arkadiusza Recy, który nie zareagował na odbitą od rywala piłkę i pozwolił Orbanowi wykończyć akcję.

Punkt uratował nam Robert Lewandowski, który wykorzystał mocne dośrodkowanie z prawej strony i huknął z lewej nogi prosto w okienko.

Piłkarz meczu: Kamil Jóźwiak
Atrakcyjność meczu: 7/10

REPREZENTACJA w GOL24

To nie tak miało być, to nie tak miało wyglądać! Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu o bilety na Mundial w Katarze zremisowała z Węgrami 3:3. Biało-czerwoni długo nie potrafili stworzyć okazji, a już 53 minucie przegrywali różnicą dwóch bramek. Na szczęście potem spisali się lepiej... Zobaczcie, jak internauci komentują debiut selekcjonera Paulo Sousy.

Szczęsny ława, Brzęczek miał ubaw. Memy o meczu Węgry - Pols...