Skuteczny pościg kryniczan

KOW
Michał Elżbieciak miał w bramce KTH sporo pracy Fot. (KOW)
HOKEJ. W pierwszym meczu o utrzymanie w ekstralidze zwycięstwo odnieśli kryniczanie. Pojedynek był niesłychanie emocjonujący. KTH Krynica - Naprzód Janów 4-3 po dogrywce (0-3, 3-0, 0-0, 1-0)

0-1 Kogut 1, 0-2 Podsiedlik 10, 0-3 Sośnierz 13, 1-3 Ovsak 22, 2-3 Horowski 23, 3-3 Ovsak 32, 4-3 Dubel 63.

Kary: 14-24 min. Stan play-out: 1-0

KTH: M. Elżbieciak - Ovsak, Kasperczyk, Horny, Horowski, Bucek - Strach, Kozak, Brocławik, Dubel, Zabawa - Kruczek, Kurz, Zieliński, Bryła, Żołnierczyk - Myjak, Dudzik.

Naprzód: Stańczyk - Działo, Urbańczyk, Kogut, Pohl, Sośnierz - Sitko, Petrina, Adamus, Mihalik, Wołkowicz - Krokosz, Ł. Elżbieciak, Podsiedlik, Gryc, Sowiński oraz Kosakowski, Bajer, Ślusarczyk.

Goście spotkanie rozpoczęli z przytupem, bowiem już w 9 sekundzie strzelili pierwszego gola. Chwilę po wznowieniu Sośnierz przejął krążek, podał do Koguta, ten ograł obrońcę KTH i celnie strzelił. To wydarzenie spowodowało, że zaskoczeni kryniczanie nie mogli do końca tercji skonstruować choć jednej groźnej akcji. Drużyna Naprzodu grała z polotem, oddając wiele strzałów. Efektem tego były dwa kolejne gole w tej części gry.

Wydawało się, że goście w następnych częściach spotkania rozniosą KTH. Tymczasem w drugiej tercji sytuacja się odwróciła. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry Dubel uciekł obrońcom Naprzodu, wyłożył krążek Ovsakovi, ten huknął i "guma" znalazła się w siatce. Od tego momentu na lodowisku panowało KTH. Już w 23 minucie Horowski popisał się skuteczną akcją i gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Kolejne ataki nie przynosiły efektu, aż w 32 minucie Ovsak wyrównał.

W trzeciej tercji oba zespoły starały się zdobyć decydującą bramką. Ku uciesze miejsco-wych kibiców, udało się to Dubelowi w dogrywce.