Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Słaba druga kwarta

PAN
Koszykarki Korony (w jasnych strojach) nie zdołały w II połowie odrobić strat FOT. ANDRZEJ WIŚNIEWSKI
KORONA KRAKÓW - ARCUS SMS PZKOSZ ŁOMIANKI 76-78 (23-21, 12-27, 21-14, 20-16)

I LIGA KOSZYKAREK. W końcówce sezonu Korona rozdaje karty

Punkty dla Korony: Krzywoń 24, Płazińska 16, Hajduk 13, Grzelak 10, Jagódka 8, Starowicz 5. Sędziowali A. Dudek i M. Hryszczyszyn. Widzów 50.

Dla Korony ten mecz nie miał większego znaczenia, bo szansę na awans do ekstraklasy podopieczne Andrzeja Włodarza zaprzepaściły dużo wcześniej. Dla przyjezdnych wygrana oznaczała przedłużenie nadziei na powrót do elity.

Pojedynek mógł się podobać. Po pierwszej, niezłej w wykonaniu Korony, kwarcie wydawało się, że gospodynie mają szansę wygrać, ale drugie 10 minut było popisem Arcusa SMS. Gospodynie przegrały tę kwartę aż 12-27. Całą drugą połowę krakowianki goniły rywala, bardzo starała się Agnieszka Krzywoń z Katarzyną Płazińską, ostatecznie do szczęścia zabrakło trzech punktów.

Wszystko wskazuje na to, że do końca rozgrywek Korona pozostanie na szóstym miejscu w tabeli. Od Korony zależeć będzie awans, m.in. Widzewa Łódź, który w ostatniej kolejce 1 maja zawita do Krakowa. Pierwsze miejsce - i awans do ekstraklasy - zapewniła już sobie drużyna BS PA-CO Bank Pabianice, która wygrała wszystkie mecze.

W innych meczach: Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - Widzew Łódź 41-56 (8-18, 9-15, 13-11, 11-12), BS PA-CO Bank Pabianice - Żyrardowianka 103-42 (29-7, 27-4, 25-17, 22-14), VBW Gdynia - AZS Mostostal Res-Drob Rzeszów 46-79 (12-14, 10-17, 12-18, 12-30), MKS PWSZ KON-BET Konin - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 71-75 (18-20, 15-31, 21-13, 17-11).