Słabo, ale zwycięsko

Stm
W kolejnym spotkaniu o punkty w ramach małopolskiej ligi juniorów prowadzona przez Janusza Stawarza i Łukasza Stawarza drużyna Unii Tarnów podejmowała w hali mościckiego Domu Sportu drużynę gorlickiego Glimaru.

Koszykówka juniorów

Do 9 min oba zespoły zdobywały praktycznie punkty na przemian i wynik oscylował koło remisu. Dopiero w samej końcówce, tarnowianom udało się nieco odskoczyć rywalowi i pierwsza kwarta zakończyła się pięciopunktową wygraną Unii. Druga "ćwiartka" rozpoczęła się od 6 pkt. gospodarzy (32-21 w 12 min), Glimar wykorzystał jednak słabą postawę gospodarzy w obronie i już minutę później na tablicy pojawił się wynik 32-27. Do końca pierwszej połowy mecz miał już bardzo wyrównany charakter i do szatni oba zespoły zeszły przy wyniku 45-42 dla tarnowian. Po pięciu minutach gry w trzeciej kwarcie było już 57-50 dla "jaskółek", w drugiej części trzeciej kwarty gospodarze nieznacznie powiększyli zaś jeszcze rozmiary swojej przewagi, doprowadzając do stanu 69-60. Gorliczanie nie zamierzali jednak dać za wygraną i w 34 min na tablicy pojawił się rezultat 71-71. Na szczęście riposta Unii była natychmiastowa i dwie minuty później zespół z Mościc prowadził 77-71. W 37 min tarnowianie wygrywali jeszcze 82-78, minutę później po "trójce" gości przewaga miejscowych stopniała jednak do jednego zaledwie punktu (84-83). W odpowiedzi za 3 pkt. trafił jednak również Łukasz Ptak, w końcowych fragmentach meczu tarnowianie skutecznie wykonywali jednak rzuty osobiste, wygrywając ostatecznie 93-85 (26-21, 19-21, 24-18, 24-25).
   Unia: Rafał Górgól 25, Daniel Stawarski 22, Mateusz Piktas 20, Robert Kochańczyk 8, Michał Gębski 7, Krzysztof Pałamar 5, Dawid Odbierzychleb 3, Łukasz Ptak 3, Adam Walczak 0. Najwięcej punktów dla Glimaru: Krzysztof Adamczyk 28, Piotr Stasikowski 19, Przemysław Gogola 16.
   - Był to bodaj najsłabszy w tym sezonie mecz w naszym wykonaniu. O ile w ataku graliśmy jeszcze nieźle, w obronie spisywaliśmy się słabo, zwłaszcza w sytuacjach jeden na jeden. Nie wiem skąd się to wzięło, bo po ostatnich występach wydawało się, że obrona jest naszą mocną stroną - mówi Janusz Stawarz. - W naszych szeregach zabrakło zawodnika prowadzącego grę. Tomasz Zych musi bowiem pauzować dwa mecze po przewinieniu technicznym, pozostali zawodnicy próbujący kierować poczynaniami zespołu spisywali się natomiast słabo.
   W pozostałych meczach: MKK MDK Kielce - Wisła I Kraków 61-140, Sokół Myślenice - Wisła II Kraków 49-101. Spotkanie: Cracovia - Korona Kraków zostało przełożone.