Śladami starszego brata

(ART)
Kolarstwo górskie. W podkrakowskich Michałowicach rozegrany został maraton rowerowy. Na starcie stanęło 250 zawodników.

Obsada imprezy – to już 11. edycja MTB Michałowice – była mocna. Na dystansie giga (80 km) o zwycięstwo w open (i w swej grupie wiekowej M2) walczyli dwaj czołowi zawodnicy w Polsce. Ostatecznie triumfował krakowianin Bartosz Janowski (Romet MTB Team). 80-kilometrową trasę pokonał w 2:47.46 godz. i o ponad 11 minut wyprzedził Dominika Grządziela (DSR Author) z Węgrzc, który walkę o 2. miejsce wygrał na finiszu o „błysk szprychy” z Michałem Fickiem z Mysłowic.

Na krótszym dystansie (mega, 45 km) również ścigali się kolarze znani z ogólnopolskich maratonów. Ten wyścig wygrali: bielszczanin Rafał Nogowczyk (ZVL Kreidler Sportiva) wśród mężczyzn i Karolina Kukuła (KSPO Arrow Team Kraków) w gronie kobiet. W najmłodszej kategorii na podium stanął brat zwycięzcy gigamaratonu, 15-letni Jakub Janowski, który był drugi.