Śląsk z lotu ptaka: Cudowne zdjęcia Roberta Neumanna z drona...

Śląsk z lotu ptaka: Cudowne zdjęcia Roberta Neumanna z drona zachwycają miłośników fotografii ZOBACZCIE ZDJĘCIA

MAKI/mat prasowe

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Katowice. Silesia Business Center.
1/16

Przejdź do
galerii zdjęć

©Robert Neumann

Te zdjęcia Śląska są wprost zachwycające! Miłośnicy fotografii gratulują autorowi. Zdjęcia Śląsku z lotu ptaka podbijają internet i stają się sławne w Polsce. Zdjęcia z drona wykonane nocą i za dnia fascynują. Zobaczcie, jak wyglądają Katowice, Gliwice, Bytom i inne śląskie miasta nocą, gdy widać, jak są oświetlone. Wystawa fotografii wykonanych z perspektywy lotu ptaka: piękne krajobrazy i imponująca architektura wykonanych z drona. „Śląsk z lotu ptaka” można oglądać w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Śląsk z lotu ptakaZOBACZCIE ZDJĘCIA ROBERTA NEUMANNA
Zobacz galerięW Bytomiu rozpoczęła się wystawa fotografii wykonanych z perspektywy lotu ptaka. Ich tematem jest Śląsk: jego piękne krajobrazy i imponująca architektura. Wszystkie zostały wykonane z drona. Wystawę Roberta Neumanna „Śląsk z lotu ptaka” można oglądać w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom od 4 grudnia. We wtorek, 11 grudnia, odbyło się tam spotkanie z autorem fotografii.

Zdjęcia Roberta Neumanna prezentują przyrodę, budowle i obiekty przemysłowe. Autor uwiecznił z dronów m.in.: plac Sikorskiego i kościół Świętej Trójcy w Bytomiu, imponująco oświetlony w Dniu Wszystkich Świętych cmentarz w Gliwicach, hutę i Spodek w Katowicach, wiadukt kolejowy z przejeżdżającym pociągiem w Wiśle Głębcach, szyb Annę i cerkiew w Sosnowcu.

Na szczególną uwagę zasługują kadry z lotniska w Pyrzowicach, prezentujące samoloty oczekujące na płycie, nową wieżę kontroli lotów i oświetlony pas startowy.- Miłość do latania samolotem spowodowała, że kupiłem drona. Tak się zaczęła moja przygoda ze zdjęciami lotniczymi. Czerpię prawdziwą przyjemność z tej pracy – mówi Robert Neumann, na co dzień inżynier budownictwa w branży energetycznej, prywatnie – amator kolarstwa górskiego i podróżowania.

Robert Neumann urodził się w Gliwicach. Na studia wyjechał do Glasgow. Pomiędzy Polską a Szkocją podróżował samolotem. To właśnie wtedy zakochał się w lotnictwie. Chciał nawet zostać pilotem. Wspomina, że już w dzieciństwie marzył o pokazywaniu świata z góry. Pierwszego drona kupił w 2015 roku.

Dziś ma już trzy. Jeździ po całej Polsce, ale najczęściej fotografuje na Śląsku, pokazując swój ukochany region z innej perspektywy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA ROBERTA NEUMANNA
Zobacz galerię


– Zawsze szukam pomysłu na stworzenie ciekawego kadru. Nigdy się nie ograniczam. Fotografuję krajobrazy, architekturę, wyścigi kolarskie, mecze piłkarskie, pielgrzymki i koncerty. Niekiedy także aparatem bezlusterkowym – przyznaje autor zdjęć prezentowanych na wystawie w Agorze Bytom.

Śląsk z lotu ptaka” – wystawa zdjęć Roberta Neumanna potrwa do 4 lutego 2019. Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom 3. Wstęp wolny.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Arnold Schwarzenegger w KatowicachUczestnicy COP24 w Katowicach próbują mówić po śląsku i polsku
Komentarze (8)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Powiino być ślaskie z lotu ptaka

Boikot (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

bo niektórych zdjęciach to na pewno nie jest Śląsk

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Żenada

Anonim (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

Serio już nie macie o czym pisać i robicie artykuł o zdjęciach z drona które są niedość że nieciekawe i nudne to jeszcze zwyczajne jak by pstrykał zdjęcie gdzie popadnie

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Studium brzydoty.

arek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 12

Te ładniejsze zdjęcia, np. z pociągiem, nie są robione na Śląsku. Jedyne góry na Śląsku to hałdy.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Śląsk

Drops (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

To były Beskidy śląskie debilu, nie porównuj naszego Śląska do twojego Podkarpacia czy skąd ty tam jesteś

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
oberślązacy

felek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

Kolejny przykład oderwania się polskojęzycznego brukowca od rzeczywistości i wiedzy. W DZ wszystko się ze Górnym Śląskiem kojarzy. Zapewne gowno w wojewodztwie śląskim jest też śląskie.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Śląsk z lotu ptaka?

:) (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

Tak, Śląsk! szczególnie Sosnowiec i Pyrzowice!:) :) :) :)


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Walka z wiatrakami

:-) (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

My to wiemy, ale to walka z wiatrakami. Problem tkwi w tym, że podział terytorialny nie odzwierciedla podziału historycznego. Tak jest w wielu krajach, np. w Niemczech. Wtedy woj. śląskie (bardziej...rozwiń całość

My to wiemy, ale to walka z wiatrakami. Problem tkwi w tym, że podział terytorialny nie odzwierciedla podziału historycznego. Tak jest w wielu krajach, np. w Niemczech. Wtedy woj. śląskie (bardziej górnośląskie) obejmowałoby tylko tereny Górnego Śląska. Wtedy Sosnowiec byłby w woj. małopolskim a sztuczny twór - woj. opolskie trafiłoby do woj. górnośląskiego i dolnośląskiego, bo nie ma czegoś takiego, jak Opolszczyzna. W większości to Górny Śląsk, a nawet jego kolebka (byłe Księstwo Raciborsko-Opolskie). zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Już Ci przaja

Bercik Oberschlesien (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

Już Ci przaja!!!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo