Sławny czeski artysta odwiedzi Kraków!...

Sławny czeski artysta odwiedzi Kraków!

Materiał partnera zewnętrznego

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Sławny czeski artysta odwiedzi Kraków!
1/11
przejdź do galerii
Autor osikanej Republiki Czeskiej. Ojciec wielkogłowych dzieci z Žižkova. Modelowy rzeźbiarz i wandal z puszką różowej farby w ręku. Skandalista, który od ponad 25 lat usiłuje pozbawić Czechów stoickiego spokoju. David Černý, bo o nim mowa, twórca oryginalnych i nowoczesnych rzeźb, aktywny komentator rzeczywistości, a także jeden z najpopularniejszych współczesnych artystów 21 listopada odwiedzi Kraków, aby podczas Open Eyes Economy Summit 2018 opowiedzieć o wartościach kształtujących społeczeństwa w XXI wieku.

Open Eyes Economy Summit to międzynarodowy kongres promujący gospodarkę opartą na wartościach społecznych, który odbywa się w Krakowie od 2016 roku i gromadzi wybitne osobistości ze świata nauki, ekonomii i kultury. Wydarzenie tworzy około 100 firm i instytucji, ponad 170 mówców z całego świata oraz 2000 gości z ponad 20 krajów.

Kongresowi towarzyszy cykl wydarzeń artystycznych pod nazwą Open Eyes Festival. W ramach przenikania się biznesu i sztuki oraz wpływu kultury na markę i miasto na terenie Centrum Kongresowego ICE oraz Nowohuckiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć specjalnie przygotowane na tę okazję wystawy, a także wziąć udział w różnych wydarzeniach. Będą to m.in. spektakl Bursztynowe Drzewo w wykonaniu Art Color Ballet, wystawa Artysta zmienia świat Cecylii Malik, wystawa Przestrzeń dla sztuki poświęcona twórczości Franciszka Bunscha, wystawa fotograficzna Ryszarda Horowitza Pożegnanie z Krakowem oraz koncert Mów spokojniej laureata nagrody Grammy Włodka Pawlika, kompozytora muzyki do wierszy Adama Zagajewskiego.

Open Eyes Economy Summit umożliwia otwartą wymianę myśli i poglądów. Na tegoroczną edycję wydarzenia, oprócz Davida Černego, zaproszeni zostali także: prof. Jerzy Bralczyk, Janina Ochojska, prof. Zhu Wenyi, Tomáš Sedláček, Marek Kamiński, Anna Miotk, Ian Brzezinski, Luca Jahier, Bogna Świątkowska i wielu innych. Co spróbują przekazać w swoich wystąpieniach? Co wyniknie ze wspólnych dyskusji? Jakie wnioski przyniesie tegoroczny kongres? Tego dowiemy się już wkrótce, 20–21 listopada, w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Warto w tym uczestniczyć!

Więcej informacji na stronie:
oees.pl


akredytacje na: media@oees.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo