"Słoniki" tylko zremisowały z Arką Gdynia

Piotr Pietras
Zespół Bruk-Betu Termaliki (pomarańczowe stroje) zremisował z Arką Gdynia 1:1
Zespół Bruk-Betu Termaliki (pomarańczowe stroje) zremisował z Arką Gdynia 1:1 gpg
W meczu 12. kolejki zespół Bruk-Betu Termaliki połowicznie wykorzystał atut własnego boiska i po ciekawym, szczególnie w pierwszej połowie, meczu zremisował z wyżej notowaną Arką Gdynia.

Niecieczanie bardzo solidnie przepracowali dwutygodniową przerwę dla reprezentacji i do meczu z Arką przystąpili niesamowicie zmobilizowani, z ogromną chęcią odniesienia zwycięstwa. Trener „Słoników” Maciej Bartoszek przed rywalizacją z drużyną z Trójmiasta miał ograniczone pole manewru ze względu na liczne kontuzje zawodników. Sobotni mecz z trybun oglądali m.in. Vladislavs Gutkovskis, Krystian Peda, Kamil Słaby i Przemysław Szarek. W meczu z Arką nie mógł także wystąpić Mateusz Kupczak, który musiał pauzować po czwartej żółtej kartce jaką zobaczył w poprzednim spotkaniu z Wisłą Płock.

Mimo problemów kadrowych gospodarze znakomicie rozpoczęli spotkanie i już w 3 min objęli prowadzenie. Po akcji zainicjowanej lewą stroną przez Szymona Pawłowskiego piłka trafiła do Łukasza Piątka. Pomocnik „Słoników” dośrodkował na pole karne, natomiast pozostawiony bez opieki Roman Gergel nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Arki. Był to pierwszy gol Słowaka w ekstraklasie od 17 kwietnia 2016 roku.

Po zdobyciu gola niecieczanie nieco spuścili z tonu i nie angażowali się w ofensywie tak jak miało to miejsce w pierwszych minutach meczu. Z kolei zespół z Gdyni z każdą kolejną akcją był coraz groźniejszy. Jako pierwszy bliski zdobycia gola dla Arki był Rafał Siemaszko, który otrzymał podanie z głębi pola i wychodził na czystą pozycję, w ostatniej chwili przeszkodził mu jednak Węgier Akos Kecskes, który zażegnał niebezpieczeństwo.
Gdynianie z każdą minutą byli coraz groźniejsi w ofensywie, długo nie mogli sobie jednak wypracować klarownej sytuacji do zdobycia gola. Jedyną korzyścią jaką goście mieli ze swojej przewagi były rzuty rożne (w pierwszej połowie Arka wykonywała 11 kornerów, przy tylko jednym gospodarzy).
Ataki gdynian efekt przyniosły im dopiero w 39 min, gdy po przypadkowym zagraniu piłki ręką na polu karnym przez Artema Putiwcewa arbiter podyktował rzut karny dla Arki. Wcześniej wskazał wprawdzie na kolejny rzut rożny, jednak po konsultacji z asystentem podyktował „jedenastkę”, którą na gola pewnie zamienił Mateusz Szwoch.

Po zmianie stron inicjatywa należała do przyjezdnych, którzy od pierwszego gwizdka sędziego niepokoili defensywę Bruk-Betu Termaliki. Podobnie jak w pierwszej odsłonie długo nie mogli sobie wypracować sytuacji bramkowej.

Miejscowi próbowali zaskoczyć rywali w 54 min, gdy na mocny strzał z dystansu zdecydował się Samuel Stefanik, piłka poszybowała jednak minimalnie nad poprzeczką. Dziesięć minut później niemal identycznym uderzeniem po drugiej stronie boiska popisał się Michał Nalepa i w tym przypadku futbolówka poszybowała nieznacznie nad poprzeczką.

W końcówce meczu obie drużyny atakowały i mogły zdobyć zwycięskiego gola, nikomu jednak ta sztuka się nie udała i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Arka Gdynia 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Gergel 3, 1:1 Szwoch 39 karny,

Bruk-Bet Termalica: Mucha – Szeliga, Kecskes (46 Maksimenko), Putiwcew, Miković – Gergel, Jovanović, Piątek, Stefanik (81 Wróbel), Pawłowski (76 Misak) – Śpiączka.

Arka: Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak – Nalepa (73 Kriwiec), Sołdecki, Szwoch, Kun, Piesio (90+3 Jazvić) – Siemaszko (79 Jurado).

Sędziowali: Mariusz Złotek (Gorzyce) oraz Radosław Siejka (Łódź) i Bartłomiej Lekki (Zabrze). Żółte kartki: Putiwcew, Miković – Sołdecki, Marciniak. Widzów: 2155.

Robert Lewandowski: Potencjały mamy, ale musimy z niego więcej wyciągnąć

Materiał oryginalny: "Słoniki" tylko zremisowały z Arką Gdynia - Gazeta Krakowska