Słowackie zwycięstwa biegaczy z Mszany

DW
Urszula Batko i Sabina Wydra, biegaczki MOK z Mszany Dolnej Fot. ARCH.
LEKKOATLETYKA. Wyjątkowa aktywność wyróżniała ostatnio zawodniczki i zawodników z sekcji biegów długodystansowych i górskich MOK Mszana Dolna. Szczególnie upodobali sobie oni Słowację, gdzie odnieśli szereg znaczących sukcesów.

Starty rozpoczęli w Zwoleniu, gdzie w biegu głównym wiodącym wokół miejscowego rynku na dystansie 8300 m, Jan Wydra sklasyfikowany został na piątym miejscu. W stawce doborowych konkurentów zwyciężył mistrz Węgier w biegu przeszkodowym przed reprezentantem Etiopii. W rywalizacji kobiet Urszula Batko zajęła czwartą, a Sabina Wydra - ósmą pozycję. Wśród weteranów bezkonkurencyjny okazał się Zygmunt Łyżnicki, a Jerzy Czyszczoń był piąty.

Ze Zwolenia podopieczni prezesa sekcji Włodzimierza Łyżnickiego przenieśli się do Kanianki k. Prewidzy. Po raz ósmy rozgrywano tam bieg wyzwolenia. Na trasie o długości 7 km Urszula Batko finiszowała na trzeciej lokacie. Rywalizację sześćdziesięciolatków rozstrzygnął na swą korzyść oczywiście Zygmunt Łyżnicki, Jerzy Czyszczoń był piąty, a w grupie wiekowej do lat 40. na ósmym miejscu dotarł do mety Mariusz Papież.

Starty mszanian w Słowacji zwieńczył udział w ściganiu na 10 km, które odbyło się w Cadcy k. Żyliny. W klasyfikacji generalnej triumfował Jan Wydra, a w rywalizacji pań na drugim miejscu bieg ukończyła Urszula Batko. Zygmunt Łyżnicki nie miał sobie równych wśród weteranów, a w kategorii do lat 40. Mariusz Papież zajął piąte miejsce.

Poza granicami Polski startowali także inni reprezentanci MOK. Ukrainiec Eduard Hapak wygrał półmaraton w Kysaku k. Koszyc w dobrym czasie 1 godz. 12 min. 6 sek. Za oceanem występuje natomiast Janusz Sarnicki. Zajął on pierwsze miejsce w kategorii do lat 40. w rozgrywanym w Chicago biegu ulicznym na 5 km.

- Przed nami kolejne wyzwania - mówi Włodzimierz Łyżnicki. - W sobotę udział w krakowskim małym maratonie wezmą Ula Batko i Jurek Czyszczoń, a dzień później w biegu o długości 42 km 195, czyli w klasycznym maratonie wystartuje Mariusz Papież. Piotr Majkowski, nasz "czarny" koń w mistrzostwach Polski w biegu na orientację, przygotowuje się do udziału w Limanowskim Kieracie. Otrzymał od nas zadanie uplasowania się w czołowej trójce uczestników tej morderczej rywalizacji. (DW)