Śmiertelny wypadek w Tatrach. Mężczyzna biwakował nocą na...

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Mężczyzna biwakował nocą na Orlej Perci?

Zdjęcie autora materiału

Tomasz Mateusiak, SDM

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Zdjęcie poglądowe

Zdjęcie poglądowe ©Archiwum

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego sprowadzili właśnie do Zakopanego zwłoki mężczyzny, który prawdopodobnie dziś w nocy odpadł ze szlaku w rejonie Orlej Perci.
Zdjęcie poglądowe

Zdjęcie poglądowe ©Archiwum

- Do wypadku doszło prawdopodobnie dzisiaj w nocy - mówi Jacek Broński, ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Około 40 letni turysta spadł z Zamarłej Turni w ciągu Orlej Perci do Doliny Pustej. Dziś wędrujący tym szlakiem turyści zauważyli pozostawione na ścieżce rzeczy. Zawiadomili nas i na miejsce została wysłana ekipa ratowników. Łącznie było to 9 osób, które dotarły do zwłok mężczyzny i rozpoczęły znoszenie ich w dół.

Jak dodaje Broński później jednak pogoda poprawiła się na tyle, że z lądowiska w Zakopanem mógł poderwać się śmigłowiec ratowników i to na jego pokładzie ostatecznie przetransportowano ciało zmarłego do Zakopanego. Tu zostało ono przekazane policji.

Teraz to ta służba będzie musiała przeprowadzić śledztwo które da odpowiedź jak doszło do tragedii. kluczowe jest też pytanie co zmarły robił w nocy w Tatrach? Przebywanie na terenie TPN po zmroku jest bowiem zabronione. Część ludzi łamie jednak regulamin parku i biwakuje w górach. Czy tym razem było podobnie?

WIDEO: Jak pomóc osobie, która straciła przytomność?

Autor: Dzień Dobry TVN, x-news

ZOBACZ KONIECZNIE:
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo