SMS Kraków wśród najlepszych

(ART)
Pływanie. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Krakowie zajęła 3. miejsce w punktacji drużynowej zawodów Ligi SMS, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ekipa z ul. Grochowskiej uzbierała 1562 pkt, ustąpiła najlepszej SMS Szczecin (1629) i SMS Wrocław (1612). Krakowianie wygrali w 12 konkurencjach. Najlepiej spisała się Wioletta Orczykowska, która w punktacji indywidualnej zajęła 1. miejsce w kategorii open i sprint. W stylu dowolnym wygrała na 200, 400 i 800 m, a na 100 m była 2.

Cztery medalowe pozycje wywalczyła również Jowita Sieńczyk: najszybsza na 200 i 400 m stylem zmiennym, a także 3. na 50 i 100 m kraulem. Zwycięstwa dorzuciły Agata Magner na 200 m grzbietowym (na 100 m była 3.) i Martyna Żarłok na 100 m grzbietowym (na 50 m tym stylem była 2., a na 200 m - 3.). Do tego Patrycja Kościk zajęła 3. miejsce na 50 m grzbietem. W sztafetach krakowianki wygrały (4x200 m dow.) i dwukrotnie były 2.

W męskiej części krakowskiej ekipy medalistów jest mniej, ale też nie brakuje sukcesów. Dominik Ciężkowski w stylu motylkowym wygrał na 100 i 200 m (na 200 m zmiennym uzyskał 2. czas), a Dawid Murzyn w grzbietowym był najlepszy na 50 i 100 m (do tego był 3. na 200 m). Ponadto Józef Tombarkiewicz zajął 2. miejsce na 50 m motylkowym, a sztafetom przypadła 2. i 3. lokata. Z kolei mieszany zespół SMS Kraków - 8x50 m dowolnym - był 2.

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków