Smutek na Słowacji

AS
HOKEJ. Duże emocje były we wczorajszych meczach mistrzostw świata elity rozgrywanych na lodowiskach Bratysławy i Koszyc.

Z wielkim zainteresowaniem oczekiwano pojedynku Słowaków z Czechami. Słowacy od 2007 roku nie mogą wygrać w MŚ z rywalami. Wczoraj przez dwie tercje lepiej prezentowali się Czesi, ale wspaniale bronił bramkarz słowacki Halak. Na początku ostatniej odsłony Czesi zdobyli dwa gole, w 58 min Słowacy uzyskali kontaktową bramkę, a w ostatnich 77 sekundach ściągnęli bramkarza, ale do wyrównania nie doprowadzili. Po tej porażce Słowacy są bez punktu i mają już tylko znikome szanse na awans do ćwierćfinałów.

Pierwszej porażki w mistrzostwach doznali Niemcy, ulegli w karnych Finlandii 4-5. Niemcy prowadzili w tym meczu w połowie drugiej tercji 3-1, potem 4-3, Finowie wyrównali dopiero w 55 min. O ich wygranej zadecydował rzut karny wykonany przez Koivu.

Dogrywka potrzebna była także do wyłonienia zwycięzcy w meczu dwóch zamorskich drużyn Kanady i USA. Zdecydowanie przeważał zespół "Klonowego Liścia", w strzałach było 52 do 20, ale Conklin w bramce USA dokonywał cudów.

Bez problemów wygrali swój mecz Szwedzi, którzy pokonali Francję 4-0.

Gr. E

Finlandia - Niemcy 5-4 po karnych (1-1, 2-3, 1-0, 0-0), Czechy - Słowacja 3-2 (1-0, 0-1, 2-1).

Gr. F

Kanada - USA 4-3 po karnych (0-0, 1-2, 2-1, 0-0), Szwecja - Francja 4-0 (3-0, 0-0, 1-0).

1. Kanada 3 7 17-7

2. Szwecja 3 7 14-7

3. Norwegia 3 5 10-10

4. USA 3 4 9-12

5. Szwajcaria 3 3 6-7

6. Francja 3 1 1-14