Smutny jubileusz "Mou"

(FIL)
Anglia. Wydarzeniami kolejki były porażki u siebie Chelsea Londyn i Liverpoolu. "The Blues" ulegli Crystal Palace 1:2, a "The "Reds" ekipie West Ham United 0:3.

Obrońca trofeum zaczął sezon fatalnie. Po czterech kolejkach ma tyleż punktów na koncie. O osiem mniej od lidera tabeli Manchesteru City (pokonał na własnym boisku Watford 2:0, a wczoraj oficjalnie poinformował, że jego zawodnikiem został 24-letni Kevin De Bruyne z Wolfsburga, który podpisał kontrakt do połowy 2021 roku).

- W innej lidze powiedziałbym "Game over" (gra skończona - red.). To jest jednak Premier League. W ubiegłym sezonie mieliśmy siedem punktów przewagi nad drugą drużyną i straciliśmy to w ciągu miesiąca - tłumaczył w swoim stylu trener londyńczyków Jose Mourinho, który w sobotę poprowadził ich w 200. meczu ligowym. W 137 z nich odniósł zwycięstwo, co jest rekordem angielskiej ligi (Alex Ferguson z Manchesterem United wygrał "tylko" 122 razy, a Arsene Wenger z Arsenalem - 111).

Liverpool doznał pierwszej od 1963 roku porażki z "Młotami" na Anfield Road. Od 53 minuty musiał grać w osłabieniu (czerwona kartka Philippe Coutinho; nie wystąpi w hicie z Manchesterem United), ale i goście ostatni kwadrans mieli o jednego zawodnika mniej (także "czerwień" dla Marka Noble'a).

Tyle samo punktów co mistrz Anglii ma beniaminek Bournemouth, który tym razem zremisował u siebie z Leicester 1:1. Bramkarz gospodarzy Artur Boruc nudził się przez godzinę, potem sparował strzał m.in. Jeffa Schluppa. Pokonał go w końcówce meczu z rzutu karnego Jamie Vardy. Bournemouth prowadziło przez ponad godzinę po świetnej przewrotce Calluma Wilsona (ma już cztery gole na koncie). W kadrze meczowej "Lisów" zabrakło Marcina Wasilewskiego.

Swansea pokonała u siebie Manchester United 2:1 (w ubiegłym sezonie wygrała z nim dwa razy też po 2:1). Golkiper gospodarzy Łukasz Fabiański obronił strzały m.in. Memphisa Depaya, Wayne'a Rooneya i Juana Maty. W końcu pokonał go ten ostatni. Gospodarze w odstępie 5 minut zdobyli jednak dwa gole.

Wyniki
Newcastle - Arsenal 0:1 (0:0), Coloccini 52 sam.; Stoke - WBA 0:1 (0:1), Rondon 45; Liverpool - West Ham 0:3 (0:2), Lanzini 3, Noble 29, Sakho 90+2; Manchester C. - Watford 2:0 (0:0), Sterling 47, Fernandinho 56; Aston Villa - Sunderland 2:2 (2:1), Sinclair 11 k. i 41 - M'Vila 8, Lens 52; Chelsea - Crystal Palace 1:2 (0:0), Falcao 80 - Sako 65, Ward 81; Borunemouth - Leicester 1:1 (1:0), Wilson 24 - Vardy 86 k.; Tottenham - Everton 0:0; Southampton - Norwich 3:0 (1:0), Pelle 45, Tadić 65 i 68; Swansea - Manchester U. 2:1 (0:0), A. Ayew 61, Gomis 66 - Mata 48.