Snowboard. Prawie jak Ledecka. Oskar Kwiatkowski na podium Pucharu Świata!

(frap)
Oskar Kwiatkowski
Oskar Kwiatkowski Pawel Relikowski / Polska Press
Snowboard. 21-letni Oskar Kwiatkowski dopiął swego - w końcu wjechał na podium w zawodach Pucharu Świata. W szwajcarskim Scuol zajął drugie miejsce w slalomie gigancie równoległym.

To największy sukces w karierze młodego zawodnika (jednego z najmłodszych w stawce) z Białego Dunajca. Podopieczny trenera Piotra Skowrońskiego najpierw zajął ósme miejsce w kwalifikacjach. W 1/8 finału wyeliminował Rosjanina Konstantina Kotowa (wygrał o 0,36 sek), następnie pokonał Austriaka Sebastiana Kislingera (0,23 sek), a w półfinale o prawie pół sekundy był szybszy od Szwajcara Nevina Galmariniego, mistrza olimpijskiego z Pjongczangu. W wielkim finale zmierzył się z reprezentantem Słowenii Timem Mastnakiem. Przegrał o 0,36 sek.

Kwiatkowski niedawno debiutował na igrzyskach olimpijskich. W Korei zajął 13. miejsce.

W Scuol startował też Michał Nowaczyk - był 32. Wśród kobiet triumfowała mistrzyni olimpijska Czeszka Ester Ledecka. Aleksandra Król została sklasyfikowana na 25., a Weronika Biela na 28. pozycji.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Snowboard. Prawie jak Ledecka. Oskar Kwiatkowski na podium Pucharu Świata! - Gazeta Krakowska