Sokół & Hagric Mogilno udanie rozpoczął walkę o awans do Tauron Ligi

Dariusz Knopik
Siatkarki Sokoła & Hagric Mogilno udanie rozpoczęły turniej o awans do elity żeńskiej siatkówki Urszula Łobaczewska
Sokół & Hagric Mogilno udanie rozpoczął walkę o awans do Tauron Ligi. Pierwszym rywalem sokolanek podczas turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim była ekipa KS Enea Piła.

Sokół & Hagric Mogilno - KS Enea Piła 3:1
Sety: 25:20, 23:25, 25:20, 25:23
Sokół: Przybyło 13, Brzoska 4, Szczepańska 6, Świętoń 18, Nowak 9, Szczepuła 20, Rafałko (libero) oraz Cabaj.
KS: Szubert 1, Urban 14, Kobus 6, Bartkowska 18, Dąbrowska 10, Pisarska 3, Piekarz (libero) oraz Góźdź 0, Bogacz 0, Czerwińska 7, Deptuch 6.

W pierwszym secie obie ekipy grały falami. Decydujące były zagrywki Martyny Szeptuły, po których sokolanki prowadziły 21:16 i spokojnie dograły do końca.

W drugiej partii trwała zacięta walka, ale to siatkarki z Mogilna musiały gonić wynik. Doprowadziły do remisu 21:21, ale w końcówce nie były skuteczne i był remis 1:1.

Trzecia odsłona była bardzo dobra w wykonaniu siatkarek Sokoła, które od początku narzuciły swoje warunki i prowadziły 9:5, 14:9, 19:11. Dopiero w końcówce nie były tak skuteczne i pozwoliły rywalkom odrobić część strat.

Czwarty set był najbardziej wyrównany. W końcówce ponownie z dobrej strony pokazała się Szeptuła i dzięki jej atakom Sokół prowadził 22:19. Pilanki nie odpuszczały i mogilanki prowadziły 24:23, ale ostatnią akcję skończyła Sandra Świętoń. Sokolanki mogły świętować wygraną.

W sobotę zespół z Mogilna o godz. 20 zmierzy się z MKS Copco Imielin.

W drugim meczu Eco Harpoon Los Nowy Dwór Mazowiecki pokonał MKS Copco Imielin 3:1 (25:13, 23:25, 25:21, 25:18).