Sokół nad Dunajcem

Daniel Weimer
W ten sposób Szymon Goliński (w wyskoku) zdobył gola dla Sokoła
W ten sposób Szymon Goliński (w wyskoku) zdobył gola dla Sokoła Fot. Jerzy Cebula
Piłka nożna. Klasa okręgowa Nowy Sącz. Rzec można, że Sokół wzbił się nad Dunajec, chociaż ten rozegrany w sportowej atmosferze (brak kartek) mecz toczył się na stadionie Zawady, położonym nad inną sądecką rzeką - Kamienicą.

Dunajec/Start Nowy Sącz0
Sokół Słopnice2 (1)

Bramki: 0:1 Sz. Goliński 36, 0:2 Klimek 90.
Dunajec/Start: Karkach - Tocha, A. Smoleń, Filip, Uroda - Czernecki, Górski, Kulig, Lizoń (80 Ciężkowski) - Mituś, Bogdański.
Sokół: Trzupek - Młynarczyk, M. Smoleń, Zaręba, Kazimierek - S. Goliński, Pierzchała(85 Klimek), Matras, Pach (67 Bednarczyk) - Grucel, Sz. Goliński.
Sędziował: Gabriel Antoszak (Gorlice). Widzów: 50.

Umowni gospodarze coraz wyraźniej grawitują do klasy A. Pamiętać jednak należy, że do rundy wiosennej przystąpili w generalnie odmłodzonym składzie, w którym występują głównie wciąż jeszcze aktualni lub niedawni juniorzy.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem wyraźnej przewagi przyjezdnych. Jej ukoronowaniem był jednak tylko jeden gol. S. Goliński dośrodkował z rzutu wolnego, a Sz. Goliński głową posłał piłkę do siatki.

W tej części meczu dogodnych sytuacji nie wykorzystali Matras w 6, Grucel w 24, Pierzchała w 30 (przestrzelił z 6 m) oraz Kazimierek w 44 min.

Miejscowi odpowiedzieli jedynie zmarnowaną w 31 min okazją A. Smolenia, który minimalnie chybił z 15 m.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal ton grze nadawali piłkarze ze Słopnic, ale długo nie udawało im się przypieczętować zwycięstwa.

Mało tego, niewiele brakło, by to nowosądeczanie cieszyli się z wyrównującego gola.

W 65 min Lizoń wykonywał rzut wolny z 20 m. Mocno uderzoną futbolówkę z najwyższym trudem sparował przed siebie bramkarz Sokoła.

Żaden z graczy Dunajca nie zdążył jednak z dobitką. W 80 min powinno było być 2:0 dla przyjezdnych. Wydawać by się mogło, że nie można nie trafić do bramki z odległości 3 m. Matras zadał kłam temu twierdzeniu.

Słopniczanie gola doczekali się w ostatniej minucie. Matras dokładnie podał do Grucela, ten wyłożył piłkę Klimkowi, który z 10 m skierował ją do opuszczonej przez Karkacha bramki.

Wcześniej nie potrafili posłać do niej futbolówki Sz. Goliński, raz jeszcze Matras i Grucel. Piłkarzom tym zabrakło dokładności i właściwej koncentracji w decydujących momentach.

- Niczego innego nie mogłem się spodziewać. Moi zawodnicy dopiero nabierają ligowego doświadczenia - powiedział trener sądeczan Andrzej Łojek.

Sześć goli i sporo emocji
Olimpia Pisarzowa3 (1)
Turbacz Mszana Dolna2 (2)

Bramki: 0:1 Wsół 25, 0:2 P. Szynalik 36, 1:2 Zięcina 41, 2:2 Kociołek 59, 3:2 Sobonkiewicz 75.
Olimpia: Borzęcki - Pustelnik (46 Szkaradek), Tumidaj (52 Sobonkiewicz), Maślanka, Fałowski - Kandyfer, Zięcina, Dudek, Wańczyk - Kociołek (85 Górski), Zygmunt (80 Nawalaniec).
Turbacz: Stadnik - Majerek, G. Szynalik, Wierzycki, Wardęga - P. Szynalik, Wsół, M. Drobny, Surówka (75 Kołodziej) - Dąbrowa, Dawiec.
Sędziował: Anton Stretovski (Słowacja). Widzów: 250.

Gospodarze nie zrazili się dwubramkową przewagą rywali, by w II połowie z nawiązką odrobić straty. To był świetny, pełen dramaturgii mecz.
(DW)

Wciąż walczą o awans
ULKS Korzenna0
Orkan Szczyrzyc 2 (1)

Bramki: 0:1 Klima 23, 0:2 Tatara 90.
Korzenna: Sejud - Pociecha, J. Kantor, Olchawski (83 Szeliga), Bajorek - M. Kantor (84 A. Szczecina), Mokrzycki, Kaczmarek, D. Wielgus (60 Obrochta) - Szambelan, Michalik.
Orkan: Piwowarczyk - Lis, Klima, Tylek, Gargas - Nowak, Majeran (65 Limanówka), Kurczab, Tabor - Uroda (60 Poliakov), Stelmach (72 TataraI).
Sędziował: Mariusz Wrażeń (Gorlice). Widzów: 50.

Szczyrzycanie, którzy przed tygodniem niespodziewanie stracili u siebie punkty w potyczce z Olimpią Pisarzowa, udowodnili w sobotę, że nie zamierzają składać broni w batalii o IV ligę.

Przez całe spotkanie mieli optyczną przewagę, dyskontując ją dwoma golami. Pierwszego zdobył Klima, z 6 m głową do bramki kierując piłkę.

Wynik zawodów ustalił w ostatniej ich minucie Tatara, z 11 m dobijając oddawany z 18 m strzał Limanówki.
(DW)

Powetowali sobie klęskę z Mszany
Płomień Limanowa4 (2)
Jarmuta Szczawnica 0

Bramki: 1:0 T. Łątka 13, 2:0 Kiełbasa 16, 3:0 T. Łątka 58, 4:0 Kiełbasa 90.
Płomień: Ł. Koza (86 Wydra) - Pietruch, Zawada, J. Guzik, M. Łątka (46 M. Guzik) - Jantas, K. Koza, T. Łątka (63 Sz. Koza), Kaim - Kiełbasa, Haszczyc (58 Bukowiec).
Jarmuta: Wójcikiewicz - Ciesielka, Babik, Hrydziuszko, Diop - Mastalski (70 Waligóra), M. Pietrzak (80 Latawiec), Mlak, J. Pietrzak (30 Jasiurkowski) - Pawełczak (74 Borucki), W. Wiercioch.
Sędziował: Krzysztof Ziaja (N. Sącz). Widzów: 150.

Współczuć należy ekipie ze Szczawnicy, bowiem na niej skupiła się złość limanowian, chcących zrehabilitować się za wysoką porażkę 2:7 poniesioną przed tygodniem w Mszanie Dolnej w potyczce z Turbaczem.

Gospodarze zafundowali pienińskim góralom cztery gole, a ich zwycięstwo mogło przybrać nawet efektowniejsze rozmiary.

Tuż po upływie pierwszego kwadransa miejscowi prowadzili już różnicą dwóch bramek.

Najpierw kapitalnym wolejem z 16 m popisał się T. Łątka, a rezultat podwyższył strzałem także z 16 m, ale po ziemi Kiełbasa.

Na kolejne trafienia kibice czekać musieli do drugiej połowy. Niedługo po jej rozpoczęciu na pole karne Jarmuty dośrodkował Bukowiec, który sekundy wcześniej zameldował się na murawie, a do siatki futbolówkę głową skierował T. Łątka.

Wynik spotkania ustalił Kiełbasa płaskim uderzeniem z 16 m.

Na uwagę zasługuje sportowy przebieg zawodów, o czym zaświadcza brak kolorowych kartoników.
(DW)

Bez rutyniarzy ani rusz
Ogniwo Piwniczna0
Łosoś Łososina Dolna1 (0)

Bramka: 0:1 Bednarek 74.
Ogniwo: Matiaszek - Gorczowski, Bajdel, Dziedzina, Cetnarowski - Radzik, Mikulski, Lizoń, Hnatyszak - OleksyI, Dropek (46 Dulak).
Łosoś: Grzegorzek - Słomka, Szkarłat, Michalak, Nowak - Znamirowski, Górowski, Zelek (61 Waligóra), Bednarek - Maj, Grabczyk.
Sędziował: Łukasz Królczyk (Nowy Targ). Widzów: 100.

Gospodarze przystąpili do zawodów w mocno osłabionym składzie. Szczególnie odczuwalny był brak doświadczonych Damasiewicza i Kubieli.

Niewiele korzystniej prezentowali się przyjezdni. Widzowie byli zatem świadkami nudnego, rozgrywanego w ślamazarnym tempie meczu.

Jego losy rozstrzygnęły się na nieco ponad kwadrans przed końcem.

Górecki podał do Bednarka, który wpadł z piłką w pole karne, ograł obrońcę Ogniwa, by strzałem z 7 m pod poprzeczkę zaskoczyć bramkarza z Piwnicznej.
(DW)

Hart lepszy od Grodu
Hart Tęgoborze4 (2)
Gród Podegrodzie 2 (0)

Bramki::1 :0 Mrówka 7, 2:0 G. Konstanty samob. 43, 2:1 Zgrzeblak 60, 2:2 Zieliński 78, 3:2 Dziedzic 83, 4:2 Krawczyk 90+3.
Hart: Cięciwa - Czoch, Kosecki, Baran, Łukasz Szabla - Mrówka (72 Gołąb), Darowski, Rosiek, Nowak (60 Krawczyk), Dziedzic (89 Bieniek) - Grębski (84 K. Gródek).
Gród: D. Konstanty - G. Konstanty, Majerski, Zygmunt (81 Ojrzanowski), Plata- R. Knurowski (87 D. Knurowski), M. Knurowski (70 Łukasz Szabla II), Zgrzeblak, Kazała - Olszak, A. Zieliński (85 Matiasz).
Sędziował: Marek Ogórek (Nowy Sącz). Widzów: 100.

W spotkaniu drużyn zagrożonych spadkiem do klasy A lepsi okazali sie gracze z miejscowości położonej nad Jeziorem Rożnowskim.

Po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po strzale Mrówki z wykonywanego z 16 m rzutu wolnego i samobójczym trafieniu G. Konstantego.

Goście nie dali za wygraną i po przerwie doprowadzili do wyrównania. Ostatnie dwa słowa należały jednak do miejscowych.

Dziedzic huknął z 30 m, a w doliczonym czasie gry Krawczyk z 16 m przelobował D. Konstantego.
(DW)

Huragan porwał Orła
Huragan Waksmund7 (4)
Orzeł Wojnarowa1 (1)

Bramki: 0:1 Szczepanik 7, 1:1 M. Potoczak 8, 2:1 Kolasa 30, 3:1 W. Zagata 34, 4:1 Kolasa 35, 5:1 Cyrwus 65, 6:1 Siuty 83, 7:1 Kolasa 89. .
Huragan: Rejczak - M. Potoczak (82 Fryźlewicz), B. Handzel, K. Potoczak, J. Mroszczak (67 P. Zagata) - B. Mroszczak, Zubek (60 Maciasz), Cyrwus, M. Handzel - W. Zagata (69 Siuty), Kolasa. .
Orzeł: Krok - Krajewski, Gigoń, Szczerba, Bojanski - T. Mędoń, Koralik (78 S. Mędoń), Olszewski, Nowak - Szczepanik (67 Mężyk), Obrzut.
Sędziował: M. Zoń (N. Targ). Widzów: 100.

Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Lepiej zaczęli goście, gdy z dystansu ładnie przymierzył Szczepanik.

Gospodarze odpowiedzieli już minutę później golem M. Potoczaka po akcji z B. Mroszczakiem.

Między 30 a 35 minutą Huragan zdobył aż trzy bramki. Po przerwie gospodarze jeszcze trzy razy znaleźli drogę do bramki Orła.

W 65 min efektowną "główką" po dograniu z prawej strony M. Handzla popisał się Cyrwus.

W 83 min Siuty ładną "podcinką" wrzucił piłkę Krokowi za kołnierz. W 89 min Kolasa wykorzystał sytuacje sam na sam.
(MZ)

Górale lepsi na szczycie
LKS Szaflary3 (2)
KS Tymbark2 (0)

Bramki: 1:0 Gogolak 21, 2:0 F. Kamiński 26, 3:0 Baboń 46, 3:1 Ślazyk 75, 3:2 S. Boczoń 85. .
Szaflary: Nykaza - Hajno [79], Rusnak, Strama, Handzel (60 Bielański) - Joniak, F. Kamiński, Jarząbek, Gogolak (57 Kłosowski) - BabońI, P. Kamiński. .
Tymbark: Zawada - Kurczab, Porębski, Ł. Ryś , Olejarz (46 Naściszewski) - S. Boczoń, Ślazyk, Miśkowiec, Urabański - Kurek (60 M. Ryś), K. Boczoń (46 Czaja) .
Sędziował: W.Gargula (N. Sącz). Widzów: 250.

Po tej wygranej Szaflary zrównały się z Tymbarkiem w tabeli punktami.

Prowadzenie gospodarzom dał Gogolak, po wymianie podań między Baboniem i Joniakiem. Wkrótce F. Kamiński w sytuacji sam na sam nie dał szans Zawadzie.

Tuż po przerwie piłka ze środka boiska trafiła do Babonia, który strzałem z 17 m skierował ją do bramki.

W końcówce goście zmniejszyli rozmiary przegranej. Najpierw Ślazyk sfinalizował szybki kontratak, a następnie S. Boczoń trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W doliczonym czasie Jarząbek nie wykorzystał rzutu karnego dla Szaflar.