Sokół Ostróda - Hutnik Kraków. Najsłabszy zespół ligi za silny dla Hutnika

boch
To jak na razie bardzo nieudany sezon Hutnika
To jak na razie bardzo nieudany sezon Hutnika Joanna Urbaniec / Polska Press
Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 2:1 w meczu 12. kolejki II ligi. To wynik fatalny dla nowohuckiego zespołu, bo porażkę poniósł ze zdecydowanie najsłabszą drużyną ligi, która do tej pory na koncie miała tylko punkt.

Zaczęło się to spotkanie pozytywnie dla hutników: w 15 min Krzysztof Świątek znalazł się sam przed Marcinem Staniszewskim i go pokonał. Tak oto "Święty" otworzył nowy rozdział w swoim piłkarskim CV, bo był to pierwszy mecz, w którym wystąpił w roli grającego asystenta trenera. A ten gol najlepszego strzelca w historii Hutnika był jego pierwszym od grudnia 2020 roku.

Później doszło do zdarzeń już dla gości mało przyjemnych. Groźniej zaczął atakować Sokół, krakowska obrona popełniała błędy. I ten w 43 min słono kosztował przyjezdnych - bramkę wyrównującą zdobył Sebastian Rugowski.

Bilans pierwszej połowy: w strzałach 4:4, w celnych 3:1 dla ekipy z Ostródy, w rzutach rożnych 1:0. No, nie było to wielkie widowisko... A niedługo po przerwie znów odezwały się problemy hutników w grze obronnej. Rugowski w 54 min wyprowadził Sokoła na prowadzenie.

I tak już zostało. Hutnik, mający przed tą kolejką 6 punktów straty do bezpiecznej strefy tabeli, po tym weekendzie może być w jeszcze gorszej sytuacji...

Hutnik Kraków - Wigry Suwałki, kibice na meczu

Kibice Hutnika na meczu z Wigrami. Były powody do radości [ZDJĘCIA]

Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Świątek 15, 1:1 Rugowski 43, 2:1 Rugowski 54.
Sokół: Staniszewski - Żyznowski, Klimek, Bondarenko, Dymerski (46 Kurowski) - Skórecki (89 Stępień), Flak, Dzięcioł, Michalski (63 Lias), Słupski (79 Sobolewski) - Rugowski.
Hutnik: Leszczyński - Jaklik (79 Lelek), Stawarczyk, Bernal, Zmorzyński - Kędziora, Drąg (69 Gajda), Kieliś (79 Zawadzki), Świątek - Hafez (76 Kitliński), Wilczyński (69 Chmiel).
Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów). Żółte kartki: Żyznowski - Zmorzyński, Wilczyński.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny