Sokole "pasy"

AS
Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych piłkarze Cracovii pojechali wczoraj do Biłgoraju, aby uczcić jubileusz tamtejszej IV-ligowej Łady i rozegrać z nimi towarzyski mecz piłkarski. Krakowianie wygrali 3-0.

3-0 z Ładą w Biłgoraju

Łada Biłgoraj - Cracovia/Falcons Nowy Jork 0-3 (0-1), Bojarski 15, Przytuła 40, Nowak 60.

Cracovia/Falcons: Ancin (Melendez) - Niziołek, Węgrzyn, Kosseman, Radwański - Bojarski, Drumlak, Przytuła, Nowak - De Martini, Kitchell, grali też: Watt, Dziambu, Nicalek.

W Biłgoraju krakowianie zagrali z ośmioma graczami drużyny Falcons z New Jersey. Na zaproszenie tego klubu krakowianie przebywali w grudniu 2004 roku w USA.
   Część piłkarzy Cracovii z pierwszej kadry zagrała w niedzielę w meczu IV ligi z Clepardią, byli to m.in. Olszewski, Citko, Dudziński, Piątek, Wacek, Szwajdych. Część graczy narzeka na lekkie urazy (Bania, Szczoczarz, Moskała, Baster, Skrzyński). Dlatego też trener Wojciech Stawowy uzupełnił skład ośmioma graczami z zespołu "Sokoły" z New Jersey.
   Mieszany zespół "pasów" i "Sokołów" wygrał z jubilatami 3-0. Grano dwa razy po 35 minut.
   Pierwszą bramkę zdobył Marcin Bojarski w 15 minucie po szybkiej akcji zespołowej. W 40 minucie Krzysztof Przytuła podwyższył na 2-0 strzałem z rzutu wolnego. W 60 minucie po raz trzeci do bramki Łady trafił Paweł Nowak, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.
   - To był przyjacielski mecz, toczony w bardzo sportowej atmosferze - powiedział nam po meczu Wojciech Stawowy. - Bardzo serdecznie przyjęto w Biłgoraju Kazimierza Węgrzyna, który zaczynał tutaj swoją karierę piłkarską i z Łady trafił do Hutnika Kraków. Kaziu obdarowany został licznymi prezentami. Nieźle zaprezentowało się kilku młodych graczy z Falcons, dwóch dni będzie trenować z nami, są to bramkarz Ancin i napastnik o włoskim nazwisku De Martini. Zobaczymy jak będą spisywać się na treningach.
   Dzisiaj piłkarze Cracovii mają trening na obiektach przy ul. Wielickiej. Trener Stawowy liczy, że do zajęć włączy się kontuzjowana piątka (Bania, Szczoczarz, Moskała, Baster, Skrzyński).
   31 maja o godz. 12 na boisku przy ul. Kałuży trenerzy Cracovii planują test-mecz, w którym maja zagrać zawodnicy przymierzani do Cracovii w następnym seoznie. (AS)