Solna górą w derbach

Pawel Panus
Pawel Panus
Siatkarki Solnej (w zielonych strojach) powstrzymały większość ataków Proximy
Siatkarki Solnej (w zielonych strojach) powstrzymały większość ataków Proximy Fot. ANDRZEJ WIŚNIEWSKI
I liga siatkarek. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została środkowa Judyta Gawlak

WTS Solna Wieliczka - Proxima Kraków 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)

Solna: Tyrańska, Urbanik, Sowisz, Ząbek, Szostok, Gawlak, Olipra (libero) oraz Kawa, Świerczyńska.

Proxima: Słonecka, Jaroszewicz, Kropidłowska, Budzoń, Janicka, Bulbak (libero) oraz Ponikowska, Mazur.

Mecz na szczycie, do tego derby, więc na trybunach zasiadł komplet publiczności, który ostrzył sobie zęby na bardzo ciekawe widowisko.

Mecz był, jak na derby przystało, zaciętym widowiskiem, jednak za każdym razem, gdy dochodziło do dłuższych wymian, gdy sytuacja na parkiecie wymagała, by zrobić coś niekonwencjonalnego, to górą były siatkarki z Wieliczki.

W pierwszym secie, dzięki bardzo trudnym do odbioru atakom leworęcznej Patrycji Ząbek, Solna wyszła na prowadzenie 14:10 i 21:17 i bardzo pewnie wygrała. Gospodynie szybko wyszły na prowadzenie także w drugiej partii, gdy po kilku minutach wygrywały 8:3. Trener Proximy próbował zmienić ustawienie, dał szanse drugiej rozgrywającej Urszuli Mazur, która siatkarskiego rzemiosła uczyła się w...Wieliczce, ale przyniosło to nie do końca oczekiwany skutek. Wprawdzie krakowianki doprowadziły do stanu 20:19, ale i tak końcówkę zdecydowanie lepiej rozegrały miejscowe.

Podobny przebieg miał set trzeci. Na środku nie do zatrzymania była Judyta Gawlak, która skutecznie atakowała, a blokiem powstrzymywała atakującą bardzo często Marzenę Kropidłowską. Dlatego też, gdy spiker wyczytał właśnie jej nazwisko, jako MVP meczu, nikt nie miał wątpliwości, że nagroda powędrowała do właściwej osoby.

Wyróżnić też trzeba Iwonę Urbanik. Jak na rutynowaną zawodniczkę przystało mądrze kierowała grą drużyny, a jej „kiwka”, po której Solna zdobyła zwycięski punkt była wyborna.