Solne Miasto liderem

(PAN)
I liga futsalu. Zwycięstwo Solnego Miasta Wieliczka w Polkowicach sprawiło, że w grupie południowej podopieczni Krzysztofa Kusi awansowali na 1. miejsce w tabeli.

Cuprum Polkowice - MKF Solne Miasto Wieliczka 1:6 (0:4)

Bramki: 0:1 Suchan 1, 0:2 Suchan 6, 0:3 Jeleń 13, 0:4 Jeleń 17, 0:5 Lekki 22, 0:6 Kwater 23, 1:6 Cios 28.

Solne Miasto: Jaszczyński, Kurowski - Przybył, Ślęczka, Lekki, Lipecki, Cebula, Jeleń, Rynduch, Kwater, Suchan, Gąsior, Bieda.

Zespół z Wieliczki w rundzie rewanżowej imponuje formą, choć wydawało się, że po stracie Adriana Patera i Marcina Czecha drużyna nie będzie w stanie włączyć się do walki o awans.

Tymczasem wieliczanie zaskoczyli ligowego średniaka już na początku. Daniel Suchan szybko strzelił dwie bramki, potem do akcji wkroczył Kamil Jeleń i do przerwy MKF prowadził różnicą czterech bramek. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Podopieczni trenera Kusi kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i wykorzystali błędy rywala.

W innych meczach: Berland Komprachcice - Heiro Rzeszów 5:5, GKS Tychy - Stal Mielec 16:1, Futsal Nowiny - Remedium Pyskowice 7:2, AZS UMCS Lublin - Marex Chorzów 7:1, ETA Dąbrowa Górnicza - Orzeł Laskowice 5:3.