Solne Miasto wciąż ma szanse na utrzymanie

Pawel Panus
Pawel Panus
Ekstraklasa futsalu. Rozpoczęła się druga faza rozgrywek, w której czołowe sześć drużyn gra o tytuł, pozostałe o utrzymanie. Wszystkie ekipy do tej fazy przystąpiły z o połowę mniejszym dorobkiem punktowym.

AZS UG Gdańsk - MKF Solne Miasto Wieliczka 3:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Cebula 18, 0:2 Przybył 18, 1:2 Cyman 25, 2:2 Poźniak 26, 2:3 Skórski 27, 3:3 Osłowski 36.

Solne Miasto: Brzenk, Kurowski - Cebula, Myszor, Skórski, Lekki, Przybył, Bukowiec, Doroszko, Suchan, Grochalski.

Bardzo ważny mecz zakończył się podziałem punktów, który goście szanują, aczkolwiek by zostać w elicie powinni byli wygrać. I była na to szansa, ale wieliczanie zmarnowali kilka okazji, do tego kilka kontrowersyjnych decyzji podjęli sędziowie.

Początek meczu dla AZS UG. Strzelali: Maciej Osłowski, Tomasz Kriezel, Mikołaj Kreft, Patryk Laskowski i Tomasz Poźniak, ale pewnie bronił Krystian Brzenk. Końcówka pierwszej połowy była zabójcza w wykonaniu Solnego Miasta, którego zawodnicy błyskawicznie wyszli na prowadzenie 2:2.

Miejscowi równie szybko wyrównali, ale Michał Skórski bardzo ładnym strzałem ponownie wyprowadził zespół gości na prowadzenie. Gdy gospodarze popełnili szósty faul, sędzia najpierw podyktował dla gości przedłużony rzut karny, by po chwili się z tego wycofać. Po chwili AZS UG wyprowadził akcje, po której zdobył wyrównującą bramkę i w końcówce miał okazje, by zapewnić sobie zwycięstwo.

W innych meczach: FC Toruń - Pogoń Szczecin 5:1, Red Dragons Pniewy - Red Devils Chojnice 2:0, Euromaster Głogów - AZS UŚ Katowice 3:2, Gatta Zduńska Wola - Clearex 7:3.