Solne Miasto Wieliczka zdobyło srebrny medal

(PAN)
Futsal. Sukcesy klubu z Wieliczki, wcześniej z Grajowa, rozpoczęły się od momentu, kiedy zaczął w nim grać Konrad Cebula. Teraz, jako trener, osiąga równie dobre wyniki.

Pod jego wodzą zespół trzeci raz z rzędu stanął na podium mistrzostw Polski. Tym razem w kategorii U-18 MKF Solne Miasto Wieliczka zajęło drugie miejsce. W finale podopieczni trenera Cebuli ulegli faworyzowanemu Rekordowi Bielsko-Biała 1:3.

Obie drużyny spotkały się w eliminacjach, wówczas Rekord wygrał 3:2, a awans do ćwierćfinału zespół z Wieliczki zapewnił sobie pokonując Błękitnych Kmiecin 3:2. Tuż przed zawodami z gry wycofał się GKS Wikielec. W kolejnych meczach wieliczanie rozgromili 5:1 GKS Pawłowice, a w półfinale pokonali po rzutach karnych Hurtap Łęczyca 3:1 (w regulaminowym czasie gry było 1:1). Brązowy medal zdobył GKS Futsal Tychy, który pokonał Hurtap 7:6 w rzutach karnych

W zespole Solnego Miasta grali: Krystian Grochalski, Bartłomiej Kudelski, Piotr Niciarz, Norbert Bębenek, Kamil Dziwiszewski, Filip Jasiołek, Grzegorz Łabut, Wojciech Przybył (drugi w klasyfikacji strzelców – 6 bramek), Bartosz Cieśla, Sebastian Ropek, Mateusz Korcala, Piotr Leśniak, Michał Siwiecki oraz Michał Czubin.

W mistrzostwach wystąpiły jeszcze dwie małopolskie ekipy. UKS Sobek Kraków przegrał w grupie trzy mecze i szybko zakończył udział w zawodach, podobnie jak II LO Chrzanów.

Były to ostatnie mistrzostwa Polski w tym sezonie, klub z Wieliczki ma w dorobku brąz w kategorii U-20, Wisła Krakbet została wicemistrzem w kategorii U-20, a Sobek Kraków zajął trzecie miejsce w kategorii U-16. W rywalizacji 14-latków Unia Tarnów została wicemistrzem Polski, a BSF Bochnia zdobył brązowy medal. Tak dobrze małopolska młodzież jeszcze nie grała, a dodać należy, że dwa medale dodały zespoły żeńskie, Bronowianka została mistrzem Polski U-14, a Naprzód Sobolów był trzeci.