Sondaż IBRiS: rosnące poparcie PiS. Partia Razem ponad progiem wyborczym

Leszek Rudziński AIP
Andrzej Szkocki
Partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się rosnącym poparciem – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej”. Gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie w Sejmie znalazłoby się siedem ugrupowań.

W porównaniu do poprzedniego sondażu PiS zanotował wzrost poparcia o 4,3 pkt. proc. i obecnie cieszy się zaufaniem Polaków na poziomie 37,7 proc. Niewielki spadek odnotowały natomiast partie opozycyjne – PO o 2,9 pkt. proc. (obecnie 19,9 proc.) i Nowoczesna o 1,9 pkt. proc. (obecnie 8,7 proc.).

W Sejmie znalazłoby się także ugrupowanie Kukiz'15 z poparciem na poziomie 8 proc., Sojusz Lewicy Demokratycznej – 6 proc. i Polskie Stronnictwo Ludowe – 5 proc.

Próg wyborczy przekroczyłaby także partia Razem, która osiągnęła poparcie na poziomie 5,2 proc.

Jarosław Kaczyński: To opozycja grozi zamachem stanu

TVN24/x-news

Wideo

Materiał oryginalny: Sondaż IBRiS: rosnące poparcie PiS. Partia Razem ponad progiem wyborczym - Polska Times

Komentarze 12

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
POŁAMANA DEMOKRACJA ?

a , łupienie polskich ziem w czasach pokojowych, na przykład po roku 1989, to byłaby bajka Waszym zdaniem ? Czy byłaby to może " współczesna, liberalna demokracja" ?

G
Góść

Trzeba się uczyć historii a nie na historii...Naprawdę Gościu Nr 2 trzeba...

Skoro twierdzisz, że cytat z trylogii pokazuje, że Tatarzy-muzułmanie wówczas chcieli podporządkować sobie tubylców z ziem, na które przybyli to musisz wiedzieć z historii , że Tatarzy to był wówczas lud koczowniczy przemieszczający się w poszukiwaniu zdobyczy wojennej a przede wszystkim jasyru czyli niewolników, których można było np. sprzedać w Istambule lub na Krymie. Nie w głowie im było podporządkowywać sobie ziemię lecz tylko brać z niej wszystko co się da unieść i iść dalej...To po pierwsze.

Tatarzy-Lipkowie osadzeni na majątkach koło Sokółki i Krynek przez Jana III Sobieskiego otrzymali też polskie szlachectwo lecz wcale nie osiedli na tej ziemi tylko dalej trudnili się wojną ale już wyłącznie po stronie polskiej. Prowadzenie majątków zlecili bogatym chłopom lub drobnej szlachcie zaściankowej, która sumiennie przekazywała dywidendę prawowitym właścicielom czyli Tatarom. To po drugie.

Dlatego też w okolicach Sokółki i Krynek istnieje do dzisiaj wiele tzw. okolic szlacheckich (urzadzonyh na modłę polską) zwanych często wsiami tatarskimi chociaż Tatarów tam już prawie nie ma. To po trzecie.

Gdybyś lepiej znała historię Pani Gościu Nr 2 to wiedziałabyś, że tzw. potop szwedzki odbywający się w czasach osadzenia Lipków koło Sokółki był o wiele większą "hekatumbą" dla Polski niż IIWW a to za sprawą szwedzkich grabieży, rzezi ludności  (przy których niemieckie akcje specjalne były epizodem) oraz morderczych epidemii. Np.w mieście  Łomża z trzech tysięcy mieszkańców ostało się przy życiu trzystu...

A więc łupienie polskich ziem to nie wynalazek Tatarów lecz wszystkich wojsk galopujących w natarciu lub wlekących się w odwrocie... Swoja drogą dziwne ,że tego nie wiesz a więc..siadaj dwója!!!!!!

Jesteś kompletnie nie przygotowana do dyskusji. Jutro proszę przyjść na forum z rodzicami!!!!!

 
G
Gość 2
W dniu 16.10.2017 o 08:57, Góść napisał:

 Gdyby, Pani Gościu Nr 2, cytowana scena z Tatarem rzeczywiście zdyscyplinowała i przestraszyła Tatarów-muzułmanów to Lipkowie(nazwa litewska Tatarów)  nie przeszliby na multańską stronę do Tuhaj-beja.  A jednak przeszli, potem powrócili na łono Rzeczypospolitej (gdy ta zapłaciła im zaległy żołd) i żyli w niej zgodnie i szczęśliwie do dzisiaj. Tak więc, Twój cytat to strzał kulą z płot. 

 

Sam nie wiesz o czym piszesz.

Cytat pokazuje dokładnie, że muzułmanie, jeżeli im pozwolisz, to będą chcieli podporządkować sobie tubylców z ziem, na które przybyli i żadna władza lokalna, w cytacie król, ich nie obchodzi.

Tylko siła i stanowczość przemówiła do nich i podporządkowali się.

Gdyby nie Kmicic, to by palili, plądrowali, gwałcili i mordowali tamtejszą ludność.

 

Właśnie dlatego, że nie mogli robić, co chcą, tylko musieli podporządkować się, postanowili  udać się do Tuhaj-beja.

Na historii należy się uczyć, a nie powtarzać błędy.

G
Góść

Gdyby, Pani Gościu Nr 2, cytowana scena z Tatarem rzeczywiście zdyscyplinowała i przestraszyła Tatarów-muzułmanów to Lipkowie(nazwa litewska Tatarów)  nie przeszliby na multańską stronę do Tuhaj-beja.

 

A jednak przeszli, potem powrócili na łono Rzeczypospolitej (gdy ta zapłaciła im zaległy żołd) i żyli w niej zgodnie i szczęśliwie do dzisiaj.

 

Tak więc, Twój cytat to strzał kulą z płot.

 
G
Góść

Matko Święta...

 

Pani Gościu Nr 2, Inteligentni ludzie już dawno nie wyjaśniają historii Polski i Polaków Sienkiewiczem...gdyż ruja i porubstwo to jest bowiem prawie nic w trylogii nie ma wspólnego z faktami historycznymi co jest dobrze udowodnione.

 

W historii Polski był tylko jeden Sienkiewicz (prawnuk tamtego od pokrzepiania serc metodą konfabulacji historycznej), który powiedział prawdę iż Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie a jest ono tym z przodu, tym z tyłu i kamieni kupą (jednocześnie). Miał oczywiście rację co widać za oknem każdego dnia.

 

Jednak mimo wszystko pochylając się na Pani ulubionym fragmencie opisującym jak to Kmicic traktował muzułmanów muszę przypomnieć, że:

 

- chorąży orszański Andrzej Kmicic pierwszy kulig z ukochaną Oleńką przerwał i pojechał powiesić kilku łyczków a kilkudziesięciu wykąpać w smole i obsypać pierzem za to tylko iż nie chcieli dać wiwendy polskiemu wojsku

 

- chorąży orszański Andrzej Kmicic spalił Wodokty (wieś ukochanej) i wybił chłopów w zemście za śmierć swoich towarzyszy i coby utrzymać dyscyplinę u innych poddanych

 

- chorąży orszański Andrzej Kmicic wyciął w pień w Kiejdanach kilka polskich komputów, które nie chciały poprzeć zdrady Janusza Radziwiłła

 

Co oznacza, że tak wówczas funkcjonował żołnierz zawodowy: musiał zabijać niemal codziennie, musiał chłostać co godzinę by utrzymać dyscyplinę i posłuszaństwo.

 
G
Gość 2

- Akbahu-Ułanie - powtórzył z naciskiem pan Andrzej - chan darował cię królowi, jakoby mu psa albo sokoła darował, dlatego nie uwłaczaj mu, aby cię zaś jako psa na powróz nie wzięto.

- Ałła! - krzyknął zdumiony Tatar.

- Ejże, nie rozdrażniaj mnie! - odrzekł Kmicic.

Lecz oczy Akbaha-Ułana krwią zaszły. Przez czas jakiś słowa nie mógł przemówić; żyły na karku mu spęczniały, ręka chwyciła za kindżał.

- Kęsim! kęsim! - krzyknął przyduszonym głosem.

 

Ale i pan Andrzej, chociaż obiecał sobie politykować, miał już dosyć, gdyż bardzo z natury był porywczy. Więc w jednej chwili podrzuciło nim coś tak, jakby go gadzina żgnęła, całą dłonią porwał Tatara za rzadką brodę i zadarłszy mu głowę do góry, tak jak gdyby mu coś na pułapie chciał pokazać, począł mówić przez zaciśnięte zęby:

- Słuchaj, kozi synu! Wolałbyś nikogo nad sobą nie mieć, by palić, rabować, wycinać!... Przewodnikiem chcesz mnie mieć! Ot, masz przewodnika! masz przewodnika!

I przyparłszy go do ściany, począł tłuc głowę jego o zrąb.

 

Puścił go wreszcie zupełnie ogłupiałego, ale nie sięgającego już do noża. Kmicic, idąc za popędem swej gorącej krwi, odkrył mimo woli najlepszy sposób przekonywania ludzi wschodnich, do niewolnictwa przywykłych. Jakoż w potłuczonej głowie Tatara, mimo całej wściekłości, jaka go dusiła, błysnęła zaraz myśl, jak potężnym i władnym być musi ów rycerz, który z nim, Akbah-Ułanem, postępuje w ten sposób, i okrwawione wargi jego powtórzyły po trzykroć wyraz:

- Bagadyr! Bagadyr! Bagadyr!

Pan Kmicic tymczasem nałożył na głowę kołpak Subaghaziego, wyciągnął zielony piernacz, który aż dotąd umyślnie trzymał za plecami, za pas wetknięty i rzekł:

- Patrz tu, rabie! i tu!

 

- Ałła! - ozwał się przerażony Ułan.

- I tu! - dodał Kmicic wydobywając sznur z kieszeni.

 

Lecz Akbah-Ułan leżał już u jego nóg i bił czołem."

G
Gość 2
W dniu 16.10.2017 o 03:02, Góść napisał:

Na czym polega "zajmowanie przez siebie terenu" przez muzułmanów w procesie ich sprowadzania przez Polaków? Czy muzułmanie sprowadzeni i osadzeni na dzisiejszym Podlasiu przez Króla Polski i Wielkiego Księcia Litewskiego Jana III wprowadzili na terytorium RON prawa szariatu? A ile meczetów istnieje do dzisiaj? Czy polscy muzułmanie chodzą w burkach? Czy polscy muzułmanie nie bronili Polski w roku 1939? (np. rotmistrz Jeljaszewicz) Przypomnę,że ówcześni muzułmanie sprowadzeni i osadzeni na terytorium polsko-litewskim byli uzbrojeni i żyli z wojny...A jakoś szariatu nie wprowadzili.

 

Henryk Sienkiewicz w "Potopie" wyjaśnił dlaczego.

 

"Tegoż samego dnia Akbah-Ułan bił czołem królowi, a zarazem wręczył mu listy chanowe (...)

 

Mniej natomiast spodobał mu się ustęp chanowego listu proszący króla, aby czambulikowi dodał dobrze znającego kraj oficera, który by oddział prowadził, a zarazem ludzi i samego Akbah-Ułana od rabunku i zbytków nad mieszkańcami powstrzymywał. Wolałby był zapewne Akbah-Ułan nie mieć nad sobą takiego patrona, lecz że wola chanowa i królewska były wyraźne, przeto uderzył tylko czołem raz jeszcze, kryjąc starannie niechęć, a może obiecując sobie w duszy, że nie on przed patronem, ale patron przed nim pokłony będzie wybijał.(...)

 

Stary Tatar przyłożył na jego widok rękę do czoła, ust i piersi, ale dowiedziawszy się, kto jest Kmicic i z czym przyjechał, wnet nasrożył się; twarz mu pociemniała i oblokła się dumą.

- Skoro król cię na przewodnika przysłał - rzekł do Kmicica w łamanym rusińskim języku - to będziesz mi drogę pokazywał, chociaż ja i sam trafiłbym, gdzie potrzeba, a tyś młody i niedoświadczony.

"Z góry mi przeznacza, czym mam być - pomyślał Kmicic - ale póki można, będę politykował."

Tu ozwał się głośno:

- Akbahu-Ułanie, król mnie tu na wodza, nie na przewodnika przysyła... I to ci powiem, że lepiej uczynisz woli jego królewskiej mości nie negując.

- Nad Tatarami chan, nie król stanowi! - odrzekł Akbah-Ułan."

G
Góść
W dniu 16.10.2017 o 02:14, Gość 2 napisał:

No i też wyraźnie deklaruje chęć sprowadzania muzułmanów, którzy na zajętym przez siebie terenie wprowadzają szariat.Ciekawe w jaki sposób Partia Razem wyegzekwuje od nich rozdział islamu od państwa.

 

Na czym polega "zajmowanie przez siebie terenu" przez muzułmanów w procesie ich sprowadzania przez Polaków?

 

Czy muzułmanie sprowadzeni i osadzeni na dzisiejszym Podlasiu przez Króla Polski i Wielkiego Księcia Litewskiego Jana III wprowadzili na terytorium RON prawa szariatu?

 

A ile meczetów istnieje do dzisiaj? Czy polscy muzułmanie chodzą w burkach? Czy polscy muzułmanie nie bronili Polski w roku 1939? (np. rotmistrz Jeljaszewicz)

 

Przypomnę,że ówcześni muzułmanie sprowadzeni i osadzeni na terytorium polsko-litewskim byli uzbrojeni i żyli z wojny...A jakoś szariatu nie wprowadzili.

G
Gość 2
W dniu 16.10.2017 o 01:22, Stefan napisał:

Partia Razem, jako jedyna wyraźnie deklaruje w swoim programie, że chce żeby Polska była nowoczesnym, świeckim państwem. Nie jest antyklerykalna, ale chce wyegzekwować zapisany w Konstytucji rozdział kościoła od państwa.

 

No i też wyraźnie deklaruje chęć sprowadzania muzułmanów, którzy na zajętym przez siebie terenie wprowadzają szariat.

Ciekawe w jaki sposób Partia Razem wyegzekwuje od nich rozdział islamu od państwa.

S
Stefan

Partia Razem, jako jedyna wyraźnie deklaruje w swoim programie, że chce żeby Polska była nowoczesnym, świeckim państwem. Nie jest antyklerykalna, ale chce wyegzekwować zapisany w Konstytucji rozdział kościoła od państwa.

M
Maciej zambrzycki

Droga Redakcjo :

Artykuł :

 

martwią mnie Sondaże IBRIS

martwią mnie wyniki Sondażowe ,

z poparcia Warszawskiego PIS ,

szanowny Panie Redaktorze , ja

mam pytanie do IBRIS , dlaczego

nie popierają Opozycji w Wynikach

Sondażowych ?

G
Gość

Organ neokomunistów skąd teraz jest rodem i za czyją kasę? W rzeczywistości jest to kosmetologia całkowicie zbędna i ze stratą. Lud kocha PiS i jemu zawierzył do 2027roku, bowiem uznał, że jest partią z klasą. A dwa, PiS od roku ma ponad 42%, a PO nic więcej jak 15-16%. Sondaże, oddać proc. PiS-wi i zaprzestać nimi żonglować. Tak czy owak, PiS nowych wyborów nie ogłosi!

Dodaj ogłoszenie