Spis treści
Najliczniejszymi sowami w Polsce są puszczyki i uszatki. Sowy mają doskonały słuch, oczy jak teleskopy i szyję, która pozwala im widzieć wszystko dookoła głowy.
Teraz, w ramach edukacyjnej Zimowej Nocy Sów możemy dowiedzieć się znacznie więcej.
W Krakowie
Dwugodzinny spacer badawczy, ognisko, a wcześniej wykład opowiadający o nocnym życiu lasu, a przede wszystkim o sowach, organizują Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego i Symbioza - Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM.
To już 12. edycja Ogólnopolskiej Nocy Sów. Odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 lutego 2023.
Duża dawka wiedzy na tematach tych pięknych i fascynujących ptaków nocy gwarantowana! Plany są szerokie: słuchanie sów, podpatrywanie ich zwyczajów i fascynujące opowieści o bezszelestnych nocnych drapieżcach.
Wydarzenia mają miejsce wieczorem, ponieważ sowy to ptaki nocy. Będzie więc ciemno, a nocne odgłosy lasu i przyrody sprawią, że dla niektórych może to być wyprawa z dreszczykiem!
Początek:
Godz.17:00, Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”, Pawilon Okocimski, Aleja Żubrowa 15, Kraków.
Zapisy prowadzi Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”.
Zbliżenie się do świata sów wymaga nieco wysiłku i sporo uwagi, ale warto!

W Wierchomli
Jesteś na feriach w Beskidzie Sądeckim albo wybierasz się tam na weekend? Przed tobą okazja - niezwykle rzadko udaje się zobaczyć sowę. Jeśli udasz się na spacer w Wierchomli, być może będziesz się mógł tym pochwalić!
Wycieczkę poprowadzi Tomasz Baziak, znawca i miłośnik ptaków, przyrodnik z Wierchomli. Jak nikt, umie opowiadać o sowach - bezszelestnych nocnych łowcach. W planach: podglądanie sowich zwyczajów, nasłuchiwanie sowich odgłosów i niesamowite opowieści o beskidzkiej przyrodzie. Sowy to ptaki nocy, dlatego wieczorne godziny spaceru nadadzą wyprawie wyjątkowy klimat.