Spacerek hokeistów Comarch Cracovii w meczu z Polonią Bytom

Jacek Żukowski
Comarch Cracovia pokonała Polonię Bytom 6:1
Comarch Cracovia pokonała Polonię Bytom 6:1 Anna Kaczmarz
Hokeiści Comarch Cracovii łatwo uporali się z Polonią Bytom, pokonując ją 6:1.

Comarch Cracovia toczy korespondencyjną walkę z Tauronem GKS Katowice o 2. miejsce przed fazą play-off i takie mecze jak ten z Polonią musi koniecznie wygrywać.

Trener Rudolf Rohacek mocno pomieszał składem, do pierwszej formacji ataku desygnując i Olivera Paczkowskiego, a także Adama Domogałę. Zabrakło kontuzjowanych Tomasa Sykory, Damiana Słabonia, Petra Kalusa i Bartosza Dąbkowskiego. Krakowianie chcieli zmazać plamę za ostatnie niepowodzenie w Tychach i w pełni im się do udało. Już pierwsza gra w przewadze przyniosła gola, gdy Maciej Urbanowicz pokonał Mateusza Studzińskiego, a nie minęły jeszcze 2 min (1.58).

Niebawem było 2:0 po koronkowej akcji. Krakowianie cały czas byli w tercji bytomian. Gola bardzo chciał zdobyć Maciej Kruczek, który obchodził wczoraj 30. urodziny. W końcówce I i na początku II tercji krakowianie grali 5 na 3, ale nie wykorzystali tej przewagi. Goście stanowili tło dla gospodarzy, ale czasem wychodzili z kontrami, jak choćby w 30 min, gdy Łukasz Krzemień nie zdołał pokonać Rafała Radziszewskiego. Wreszcie po powrocie po kontuzji Adam Domogała wykorzystał grę w przewadze i mistrzowie Polski już do końca spokojnie kontrolowali mecz.

Nawet gdy grali 4 na 5 Urbanowicz zdołał wyrwać się z własnej tercji i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Goście chcieli skopiować wyczyn miejscowych i gdy ich było mniej na tafli Błażej Salamon znalazł się oko w oko z „Radzikiem”, ale górą był krakowski bramkarz. Krakowianie mogli ćwiczyć grę w przewadze i w tej sytuacji zdobyli kolejnego gola. A zwieńczył dzieło Teddy Da Costa na 12 s przed końcem.

Comarch Cracovia – Polonia Bytom 6:1 (2:0, 0:0, 4:1)
Bramki: 1:0 Urbanowicz (Noworyta, Drzewiecki) 2. 2:0 Bryniczka (Urbanowicz, Drzewiecki) 9, 3:0 Domogała (Novajovsky, Zib) 42, 4:0 Urbanowicz 45, 5:0 Domogała (Zib, Da Costa) 50, 5:1 Abramow (Działo, Krzemień) 54, 6:1 Da Costa (Zib, Novajovsky) 60.
Cracovia: Radziszewski – Zib, Novajovsky, Paczkowski, Da Costa, Domogała – Rompkowski, Noworyta, Urbanowicz, Bryniczka, Drzewiecki – Kruczek, Wajda, Sinagl, Dziubiński, Kapica oraz Szurowski, Dutka, Zygmunt, Sztwiertnia.
Polonia: Studziński – Stępień, Turon, Abramow, Krzemień, Uryga – Cunik, Działo, Salamon, Jaworski, Danieluk – Pastryk, Falkenhagen, Owczarek, Frączek, Kłaczyński – Kamieniew, Wieczorek, Gajdzik, Bajon, Antkiewicz.
Sędziował: Maciej Pachucki (Gdańsk). Kary: 6 i 14 min. Widzów: 1000.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Spacerek hokeistów Comarch Cracovii w meczu z Polonią Bytom - Gazeta Krakowska