Sparing: GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 3-3 [ZDJĘCIA]

Przemysław Drewniak
Cios za cios szli GKS Katowice i Sandecja Nowy Sącz w sobotnim sparingu w Chorzowie Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotnim sparingu rozegranym na bocznym boisku Stadionu Śląskiego GKS Katowice zremisował z Sandecją Nowy Sącz 3-3.

Już w pierwszej minucie prowadzenie dla katowiczan zdobył Patryk Grychtolik. Błędy popełniała jednak defensywa podopiecznych Dariusza Dudka, co pozwoliło jednemu z piłkarzy Sandecji na wyrównanie po sytuacji sam na sam. Drugą bramkę dla GieKSy w 30. minucie strzelił Wojciech Lisowski, który wykorzystał rzut karny po faulu bramkarza.

W drugiej połowie na boisku pojawił się m.in. testowany przez GKS 19-letni chorwacki pomocnik Leon Marojević z austriackiego trzecioligowego SK Bischofshofen. Sandecja ponownie wyrównała wynik po skutecznym kontrataku, ale katowiczanie odpowiedzieli 10 minut później, gdy Adrian Błąd wykończył bardzo dobre podanie Arkadiusza Woźniaka. Ostatecznie wynik meczu ustalili przyjezdni z Małopolski, wykorzystując rzut karny.

GKS Katowice 3-3 Sandecja Nowy Sącz
Patryk Grychtolik 1', Wojciech Lisowski 31' (k), Adrian Błąd 63' - zawodnik nieznany 19', 76' (k.), Mateusz Klichowicz 51'

GKS Katowice: (I połowa) Krzysztof Baran (Szymon Frankowski) - Wojciech Lisowski, Adrian Frańczak, Jakub Wawrzyniak, Mateusz Mączyński - Sławomir Musiolik, Grzegorz Piesio, Patryk Grychtolik, Bartłomiej Poczobut, Tymoteusz Puchacz - Daniel Rumin. (II połowa) Mariusz Pawełek - Kacper Tabiś, Leon Marojević, Rafał Remisz, Thomas Skiba - Arkadiusz Woźniak, Grzegorz Piesio, Dominik Bronisławski, Adrian Łyszczarz, Adrian Błąd - Bartosz Śpiączka.

Sandecja (I połowa): Marek Kozioł - Damian Chmiel, Radosław Kanach, Dariusz Łukasik, Marcin Flis, Miłosz Kałahur - Szymon Kuźma, Maciej Małkowski, Davit Manoyan - Joel Mangano, Bartłomiej Dudzic.
Sandecja (II połowa): Szymon Tokarz- Hubert Maślanka, Michał Szaflarski, Michal Piter-Bučko, Wiktor Szewczak, Dominik Kun - Kacper Tokarczyk, Sebastian Wąchała, Dawid Flaszka - Mariusz Gabrych, Mateusz Klichowicz.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Sensacyjne zwycięstwo Dawida Kubackiego w Pucharze Świata

Skoki narciarskie w Zakopanem 2019

Materiał oryginalny: Sparing: GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 3-3 [ZDJĘCIA] - Dziennik Zachodni