Sparing: Podbeskidzie - Cracovia 2:2. Górale postawili się Pasom

Przemysław Drewniak
Po ligowym remisie w Niepołomicach Podbeskidzie zremisowało w sparingu z Cracovią 2-2 Andrzej Banas / Polska Press
W piątkowym sparingu rozegranym na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z Cracovią 2-2. Bramki dla pierwszoligowca zdobyli Miłosz Kozak i Mavroudis Bougaidis.

Dla trenerów Krzysztofa Brede i Michała Probierza piątkowy sparing w przerwie na mecze reprezentacji był okazją, by sprawdzić formę rezerwowych. W wyjściowym składzie Górali pojawili się m.in. Wojciech Fabisiak, Michał Rzuchowski czy Hiszpan Roberto Gandara, który wciąż czeka na oficjalny debiut w barwach bielskiego klubu. W Cracovii od pierwszej minuty zagrali z kolei m.in. Chorwat Niko Datković, Filip Piszczek czy Marcin Budziński, dla których zabrakło miejsca w ostatnim ligowym meczu z Legią Warszawa.

Mecz mógł się dobrze rozpocząć dla Cracovii, ale już w 5. minucie Budziński nie wykorzystał rzutu karnego po zagraniu ręką Bougaidisa - strzelił zbyt lekko i przewidywalnie, dlatego Fabisiak nie miał problemów z obroną. Od tego momentu poziom sparingu się wyrównał. Pasy wykazywały się nieco większą kulturą gry, ale brakowało im konkretów. Po jednej z ładnie rozegranych akcji krakowianie objęli jednak prowadzenie - z piłką w polu karnym znalazł się Serder Serderow, ograł Filipa Modelskiego i strzałem w długi róg wpakował piłkę do bramki.

Bielszczanie też potrafili jednak błysnąć i to do nich należał koniec pierwszej i początek drugiej połowy. Tuż przed przerwą Michał Rzuchowski efektownie wyłożył piłkę Miłoszowi Kozakowi, który wpadł w pole karne i strzałem z ostrego kąta pokonał Michala Peskovicia. Pięć minut po wznowieniu gry po przerwie Górale już prowadzili. Po rzucie rożnym Kacper Kostorz sprytnie zostawił piłkę Bougaidisowi, a ten silnym strzałem z dziesięciu metrów wpakował ją do bramki.

Cracovia w drugiej połowie zmieniła swój skład i zagrała trójką obrońców. Goście mieli dzięki temu przewagę w środku pola i częściej byli przy piłce. Początkowo mieli problemy z kontratakami Podbeskidzia, które kilka razy było bliskie trzeciego gola, ale w ostatnim kwadransie Pasy przycisnęły. Zaowocowało to jednym trafieniem - po strzale Mateusza Wdowiaka odbiła się od nogi Bougaidisa i zmyliła Fabisiaka.

Podbeskidzie w najbliższej kolejce Fortuna 1. Ligi zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Tychy (sobota, 12:45). Cracovię czeka podróż do Białegostoku na mecz z Jagiellonią.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-2 Cracovia
Miłosz Kozak 42', Mavroudis Bougaidis 50' - Serder Serderow 32', Mateusz Wdowiak 75'

Podbeskidzie: Wojciech Fabisiak - Filip Modelski, Mavroudis Bougaidis, Kamil Wiktorski, Paweł Oleksy - Miłosz Kozak (78' Paweł Moskwik), Guga Palavandishvili (64' Adrian Rakowski), Michał Rzuchowski, Roberto Gandara (84' Jakub Bąk), Łukasz Sierpina (46' Przemysław Płacheta) - Kacper Kostorz (55' Grzegorz Goncerz).
Trener: Krzysztof Brede

Cracovia: Michal Pesković (46' Maciej Gostomski) - Adrian Danek (81' Serder Serderow), Michał Helik (46' Oleksiij Dytjatiew), Niko Datković, Diego Ferraresso (46' Cornel Rapa) - Antonini Culina (69' Vinicius Ferreira), Sylwester Lusiusz (46' Janusz Gol), Jakub Serafin (81' Sylwester Lusiusz), Marcin Budziński (46' Javi Hernandez), Serder Serderow (46' Mateusz Wdowiak) - Filip Piszczek.
Trener: Michał Probierz

Materiał oryginalny: Sparing: Podbeskidzie - Cracovia 2:2. Górale postawili się Pasom - Dziennik Zachodni