Sparing. Sandecja lepsza od Stali, padło 5 bramek

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz od środy przebywają na zgrupowaniu w Rzeszowie. Podopieczni trenera Dariusza Dudka w sobotę ograli Stal Stalową Wola – 3:2.

W potyczce z trzecią siłą trzeciej ligi grupy czwartej sądeczanie zostali wystawieni na ciężką próbę. Sandecja straciła gola już w 3. minucie spotkania i musiała gonić wynik. Po przejęciu futbolówki w narożniku boiska przez graczy rywala, ta trafiła pod nogi Piotra Mrozińskiego, który z kilku metrów pokonał Szymona Tokarza.

„Biało-czarni” szybko doprowadzili jednak do remisu. Po pięciu minutach Damir Sowsić skutecznie egzekwował bowiem „jedenastkę” po faulu na Rafaelu Victorze.

Po chwili zrobiło się już 2:1 dla Sandecji. Wspomniany Sowsić, bardzo aktywny tego wieczoru, skorzystał z błędu golkipera Stali, przejął piłkę, wypatrzył Damiana Chmiela zagrywając na głowę pomocnika a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

W 68. minucie pierwszoligowiec podwyższył prowadzenie. Maciej Małkowski po uderzeniu z rzutu wolnego z 30. metra wpakował piłkę w samo okienko bramki przeciwnika! W końcówce „Stalówka” zmniejszyła stratę zdobywając gola na 2:3. Rzut karny po faulu jednego z zawodników sądeczan, zamienił na gola Michał Mistrzyk.

Gracze Dudka mieli jeszcze świetną okazję na podwyższenie swojego prowadzenia, ale po zagraniu od Hiszpana Rubio, Maciej Małkowski nieczysto trafił w piłkę i bramkarz Stali zdołał ją jeszcze wyekspediować z linii bramkowej.

Sandecja Nowy Sącz - Stal Stalowa Wola 3:2 (2:1)
0:1 Mroziński 3, 1:1 Sowsić 8 (rzut karny), 2:1 Chmiel 10, 3:1 Małkowski 68, 3:2 Mistrzyk 75 (rzut karny).

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Sandecja (I połowa): Tokarz - Dziwniel, Piter-Bućko, Boczek, Basta – Hajda, Błanik, Chmiel, Szowsić, Kasprzak – R.Victor.

Sandecja (II połowa): Pietrzkiewicz - Danek, Piter-Bućko, Boczek, Dziwniel - Sowsić (65 Orzeł), Walski, Hajda, Małkowski, Ogorzały - Rubio.