Sparta Oborniki Wielkopolskie - SPR Olkusz. Wykonały zadanie

(ŻUK)
I liga piłkarek ręcznych. Po trzytygodniowej przerwie wróciły do rozgrywek zawodniczki z Olkusza. Przyszło im rywalizować z beniaminkiem.

Sparta Oborniki Wielkopolskie - SPR Olkusz 28:29 (14:17)

Bramki: Wasiak 8, Filoda 5, Gładecka 5, Sowa 3, Żołyniak 3, Kaszkowiak 2, Ślęzak 2 - Kolonko 10, Masiuda 6, Basiak 5, Wcześniak 5, Frączek 1, Postołek 1, Latała 1.

Od początku podopieczne trenera Marcina Księżyka przejęły kontrolę nad spotkaniem. Wygrywały 7:4 w 9 min, 10:6 w 14, w 23 - 14:11 i przed przerwą nie roztrwoniły trzybramkowej przewagi. Pierwszy remis notowaliśmy dopiero w 35 min, było 18:18. Od tej pory mecz zrobił się bardzo wyrównany.

W 42 min przyjezdne zdołały osiągnąć znów przewagę trzech trafień (23:20). Do końca meczu było jednak nerwowo. W 56 min notowaliśmy wynik 26:29, ale po dwóch golach miejscowych w 59 min zrobiło się 28:29. Sparta miała jeszcze okazję na doprowadzenie do remisu, ale dobrze broniła Aleksandra Petlic.

- Trochę było nerwowo, ale na szczęście wyszliśmy zwycięsko z tej konfrontacji - mówi szkoleniowiec olkuszanek Marcin Księżyk. - Zmarnowaliśmy kilka okazji bramkowych w końcówce spotkania i zamiast prowadzić wyraźnie, na własne życzenie doprowadziliśmy do stresowej sytuacji. Remis byłby jednak niesprawiedliwy. Bardzo udany występ zanotowała Natalia Kolonko, która wyrasta na __naszą główną snajperkę.