Specjalność Łucznika

Niespodziankę sprawili szczególnie Marcin Nowak, Piotr Piątek i Zbigniew Stanieczek, którzy zdobyli tytuł mistrzowski wśród seniorów, chociaż to dopiero 18-latkowie. W finale pokonali Stellę Kielce, po bardzo zaciętym boju, w którym sędzia musiał zarządzić baraż, aby wyłonić mistrza. - Ten sukces nie był do końca dla nas taką niespodzianką. Są to młodzi zawodnicy, ale już mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami. Podczas mistrzostw świata juniorów stanowili trzon polskiej reprezentacji, która zajęła 8. miejsce, a Piątek indywidualnie zajął 11. miejsce. Ta trójka zdobyła także złoty medal drużynowo podczas mistrzostw Polski juniorów, ustanawiając przy okazji rekord kraju. Piątek jest w tej kategorii mistrzem Polski - mówi Jan Lach, opiekun żywieckich łuczników.

Najlepszy sezon w historii klubu z Żywca

W 17-letniej historii Łucznika Żywiec nie było bardziej udanego sezonu od tego, który dobiega końca. Po wielu medalach i wygranych w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, MP juniorów i młodzieżowców, jakby na ukonorowanie zdobyli jeszcze trzy złote medale w 64. Mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. Łucznik wygrał klasyfikację medalową w tej imprezie.
 Pozostałe dwa złote medale żywczanie zdobyli w konkurencji łuków bloczkowych, które stały się prawdziwą specjalnością tego klubu. Na najwyższym podium stanął męski zespół, który finale pokonał Burzę Wrocław. Najlepiej w ekipie strzelał Łukasz Lach, który indywidualnie zajął także wysoką 7. lokatę. Poza nim barw Łucznika w tej imprezie bronili Tomasz Pomorski i Witold Kijas, który jako pierwszy w Polsce zaczął strzelać w tej konkurencji w 1996 roku.
 Indywidualnie mistrzynią Polski w łukach bloczkowych została Maria Gugała. 20-latka z Żywca pokonała w finale Monikę Kaczmarczyk z ŁKS Compound Bielsko-Biała.
 W punktacji klubowej mistrzostw Łucznik wyprzedził tak znane kluby, jak Stellę Kielce i Drukarza Warszawa.