Spółka PKN Orlen S.A. kupuje grupę medialną Polska Press

Red
Siedziba spółki Polska Press w Warszawie
Siedziba spółki Polska Press w Warszawie redakcja
Udostępnij:
Spółka PKN Orlen S.A. kupuje 100 procent udziałów w spółce Polska Press, wydawcy mediów regionalnych i lokalnych. Zgodę na transakcję musi jeszcze wydać Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Do zawarcia umowy przedwstępnej na nabycie od HKM GmbH 100 procent udziału w spółce Polska Press doszło 7 grudnia. Obie strony poinformowały, że umowa kupna udziałów obejmuje biznes prasowy, internetowy i poligraficzny. Aby transakcja mogła zostać sfinalizowana, potrzeba zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który ma 30 dni na wydanie stosownej decyzji.

Jak poinformował w komunikacie PKN Orlen S.A., zakup jednej z największych grup wydawniczych w Polsce, przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału agencji mediowej Sigma Bis oraz kupionej w ubiegłym miesiącu spółki Ruch umożliwi Koncernowi stworzenie elastycznej, spersonalizowanej i kompleksowej oferty dla klientów.

- Transakcja wpisuje się w strategiczne plany PKN ORLEN w zakresie wzmacniania sprzedaży detalicznej, w tym pozapaliwowej. Poprzez przejęcie Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group, Koncern uzyska m.in. dostęp do 17,4 milionów użytkowników internetu i możliwość pozyskania nowych klientów

– informuje PKN Orlen S.A. w komunikacie.

Polska Press Grupa jest m.in. wydawcą 20 dzienników regionalnych i ich serwisów online w 15 regionach w Polsce oraz dziesiątków tygodników. Wydaje również naszą gazetę. Grupa prowadzi również portal naszemiasto.pl.

Według analiz Mediapanelu portale Polska Press Grupy mają 17,4 mln użytkowników. W kategorii informacji zajmują pierwsze miejsce w polskim internecie.

Jak poinformował Alexander Diekmann, dyrektor zarządzający i udziałowiec Verlagsgruppe Passau odpowiedzialny za działalność w Polsce, Verlagsgruppe Passau w ciągu ostatnich dwóch dekad stworzyła jedną z największych firm medialnych w Polsce. Dodał, że grupa zdecydowała się na sprzedaż udziałów Polska Press Sp. z o.o. ze względów strategicznych.

- Rodzina Diekmann pragnie podziękować kierownictwu i wszystkim pracownikom Polska Press za doskonałą i owocną współpracę w ciągu ostatnich 26 lat. Jesteśmy przekonani, że nowy właściciel zapewni Polska Press perspektywy dalszego rozwoju

- powiedział Alexander Diekmann.

Nowe obostrzenia od 1 grudnia

Wideo

Materiał oryginalny: Spółka PKN Orlen S.A. kupuje grupę medialną Polska Press - Polska Times

Dodaj ogłoszenie