Spore emocje w chrzanowskiej hali

(ŻUK)
I liga piłkarzy ręcznych. Po dwóch sezonach spędzonych w II lidze chrzanowianie wreszcie pokazali się własnej publiczności w bojach I-ligowych.

Przed tygodniem, w meczu na inaugurację sezonu chrzanowianie wypadli słabo i ulegli Siódemce Miedzi w Legnicy. Bardzo chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością, spragnioną szczypiorniaka na I-ligowym poziomie.

Udało im się to, a że wygrana nie przyszła łatwo, kibice mieli sporo emocji. MTS radził sobie na początku gry z rywalami, prowadząc w 12 min 9:5. Ostro-wianie szybko jednak pozbierali się i na 3 min przed końcem I połowy doprowadzili do remisu (11:11). Ale miejscowi uzyskali zaliczkę jednej bramki.

W II połowie toczył się już bardzo wyrównany bój, nie brakowało ostrych starć i wykluczeń. Gospodarze wykorzystali okres gry w przewadze i odskoczyli rywalom, na 27:23 w 52 min.W ostatniej minucie rywale doprowadzili do remisu (30:30), ale grający w czwórkę chrzano-wianie zdobyli zwycięskiego gola za sprawą Kirsza!

MTS Chrzanów – Ostrovia Ostrów Wlkp. 31:30 (14:13)
Bramki: M. Skoczylas 7, Rola 5, Orlicki 4, Cupisz 4, Żydzik 3, Kirsz 3, Dęsoł 2, Wierzbic 2, Stroński 1 – P. Dutkiewicz 6, Galewski 5, Jedwabny 5, Bałwas 3, Wojciechowski 2, K. Dutkiewicz 2, Klara 2, Śliwiński 2, Staniek 1, Kierzek 1, Tomczak 1.