SPORT Krótko

BD
Monika piąta w Mediolanie

Młot w składzie?

Mityng Grand Prix Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki odbył się w Mediolanie. Na dystansie 400 metrów pobiegła Monika Bejnar. Tarnowianka z wynikiem 52,60 zajęła 5 miejsce. Najszybsza okazała się Brytyjka Lee McConnell, wyprzedzając reprezentantkę Białorusi Swietłanę Usowicz i Bintou Fall Fatou z Senegalu. Przed wyjazdem do Mediolanu Monika zdążyła jeszcze zdobyć trzy medale akademickich mistrzostw Polski. Kolejne starty przed wychowanką trenera Ryszarda Jasicza to memoriał im. Janusza Kusocińskiego, Puchar Europy we Włoszech i jeszcze w tym miesiącu Mistrzostwa Polski w Białej Podlaskiej. Imprezą numer jeden w tym sezonie są sierpniowe mistrzostwa świata w Helsinkach. Przypomnijmy, że w tym roku w halowych mistrzostwach Europy w Madrycie Monika Bejnar zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x400 metrów i zajęła szóste miejsce w biegu na 400 metrów.

W Szczyrku trwa zgrupowanie reprezentacji Polski piłkarek ręcznych. Wśród powołanych do kadry przez trenera Zygfryda Kuchtę jest m. in. tarnowianka Magda Młot. Panie przygotowują się do dwumeczu z Niemkami (12 i 19 czerwca). Stawką pojedynków są grudniowe mistrzostwa świata w Rosji. Fachowcy od handballu zgodnie twierdzą, że wychowanka Pałacu Młodzieży powinna zagrać w pierwszej "siódemce" naszego zespołu. Dodajmy, że Polki po raz ostatni na mistrzostwach świata grały 6 lat temu, kiedy to zajęły dopiero 11 miejsce. (BD)