Sport. Marika Brodowska i Mateusz Siemianow przywieźli z Moskwy dwa brązowe medale. W kwietniu pojadą na Mistrzostwa Europy?

Ewa Tyrpa
Ewa Tyrpa
To jedni z najlepszych zawodników Krakowskiej Szkoły Wushu i w Polsce. Na międzynarodowe zawody Moscow Wushu Stars pojechali z międzynarodowym sędzią i równocześnie swoim trenerem Michałem Adamowiczem [galeria].

FLESZ - Kiedy dostaniesz pieniądze za rozliczenie PIT?

Wzięli w nich udział: Emil Bielawski z gminy Słomniki, Marika Brodowska i Estera Wierzbińska – obie z gminy Kocmyrzów Luborzyca oraz Mateusz Siemianow z Krakowa. Opiekę nad zawodnikami sprawowała Agnieszka Brodowska, dyrektorka Centrum kultury i Promocji w gminie Kocmyrzów-Luborzyca.

- Moscow Wushu Stars to największa w tej dyscyplinie impreza w Europie z udziałem ponad tysiąca zawodników z dziewiętnastu państw na świecie. Jest bardzo ważna - stanowi sprawdzian formy zawodników przed rozgrywanym też w stolicy Rosji Mistrzostwami Europy, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja – mówi Michał Adamowicz, licząc, że Polski Związek Wushu zakwalifikuje zawodników KSW na te mistrzostwa.

Trener podkreśla wysoki poziom umiejętności na Moscow Wushu Stars jego zawodników na tle czołówki zawodników wushu z całego świata.

10-letnia Marika Brodowska, zdobywczyni brązowego medal w szabli sportowej, w kiju sportowym – wywalczyła 6. miejsce, w formie ręcznej – 11.

21-letni Mateusz Siemianow, też brązowy medalista w szabli sportowej, startował też w formie ręcznej i zajął 4. miejsce.
Estera Wierzbińska, 14-latka w walce z szablą sportową zdobyła 11. miejsce, a w formie ręcznej 17.

Jej rówieśnik Emil Bielawski startował w formie ręcznej z 14 lokatą.

Marzeniem trenera i zawodników jest też udział w igrzyskach (wushu pierwszy raz będzie dyscypliną olimpijską) w 2022 roku w Dakarze.