Sport. Młoda tenisistka Ola Karolczuk pokazuje klasę

Aleksander Gąciarz
W dwóch turniejach tenisa stołowego rozegranych w hali Bronowianki w Krakowie bardzo dobrze spisała się Aleksandra Karolczuk, reprezentująca sekcję tenisa stołowego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Charsznicy.

FLESZ - Ma 9 lat i jest milionerem. A wszystko dzięki youtube!

Ola najpierw wygrała finał wojewódzki Grand Prix Małopolskiego TKKF. Co ciekawe w finale pokonała swoją koleżankę klubową Patrycję Kałużę. W kategorii chłopców do lat 10 Wojciech Niewiara odpadł w ćwierćfinale, choć po zaciętej walce 2:3. W kategorii dziewcząt 11-16 lat Urszula Jambur zakończyła zawody na 6. miejscu.

Z kolei w międzynarodowym V. Memoriale Marka Wróblewskiego Ola Karolczuk zajęła pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej. W fazie finałowej, pomimo kontuzji wygrała dwa mecze, ale uległa w walce o wejście do ścisłego finału. Ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu.

W turnieju udział wzięły także Urszula Jambur i Patrycja Kałuża, ale zakończyły grę w fazie grupowej.