Spot–kajmy się w Color Spocie

Redakcja
Styl życia

Ta knajpa jest inna niż wszystkie krakowskie lokale. Ascetyczne, tonące w bieli wnętrza, a do tego nieco zaskakujące imprezy i zwyczaje barowe – Color Spot to inna jakość na gastronomicznej mapie miasta.

To kawałek Skandynawii wrzucony w sam środek sławnej ulicy Brackiej pod numerem 4. – Podczas wielu podróży dalekich i bliskich zaczęliśmy marzyć o własnej knajpie. Wiedzieliśmy już jaki klimat jest nam najbliższy i czym chcielibyśmy się podzielić z bliskimi i nieznajomymi – tłumaczą właściciele Dava i Greg. Na ścianach drewniane deski pokryte białą farbą, do tego proste w formie stoliki, wygodne krzesła i fotele – czuć tu ascetyczną atmosferę północy. Jest surowo i blisko natury. Wyjątkiem są niektóre dodatki i gadżety, które urozmaicają przestrzeń: żyrandol przypominający dmuchawiec, którego również odnajdziemy na wielkich, kolorowo podświetlonych płytach z pleksi. Warto tu sprawdzić proponowane menu. Knajpa od rana do wieczora serwuje pyszności. Można zjeść śniadanie, obiad, lunch, przekąsić coś do kawy. Galette (francuski naleśnik) z rybą wędzoną i warzywami – bomba! Polecam, a kto nie spróbuje, będzie żałował. A to dopiero początek. Menu z crêpes i galettes zawiera aż 35 rożnych smaków, po 5 do wyboru każdego dnia. Znajdziemy specjały wywodzące się z kuchni szwedzkiej: tosty z pastą krewetkowo–kawiorową, Skagenröra, tagliatelle z pesto, łososiem, cukinią i pomidorkami cherry. Nie może zabraknąć klasyków kuchni włoskiej: panini z grillowaną papryka cukinią, mozzarellą i rucolą, cannelloni ze szpinakiem i sosem serowym – wybór jest spory, a ceny przystępne.

Knajpa wyznacza także nowe trendy w życiu barowym Krakowa. W piątek i sobotę każdy, kto od godz. 19:30 do 22:30 zamówi alkoholowego drinka może korzystać z... darmowego bufetu. – Chcielibyśmy, by w Polsce zmieniła się kultura picia. Zamiast czystej wódki czy piwa warto wybrać jeden z wielu ciekawych drinków. To smaki, których często nie zna większość bywalców krakowskich barów. Warto zwrócić się w tym kierunku – tłumaczą właściciele.

Ale w menu nie mogło zabraknąć musli, które jest nie tylko głównym składnikiem śniadania w Skandynawii, jak i wielu krajach zachodnio– europejskich.

Z zamiłowania do designu i zdrowego życia powstał produkt www.mojemusli.pl. Na tej stronie możesz skomponować własną mieszankę musli wybierając z pośród kilkudziesięciu pysznych składników. Gotowy produkt w designerskich tubach wysyłany jest do mieszkania klienta albo czeka gotowy do odebrania w knajpie.

Color Spot to spokojne miejsce, w którym toczą się niespieszne rozmowy w rytmie przyjemnej muzyki. Często bywa też miejscem wernisaży czy siedliskiem imprez. Wystarczy wspomnieć Wieś party, podczas której każdy szalał w takt disco polo. To dowód, że zarówno właściciele, jak i bywalcy tego miejsca, mają poczucie humoru. (ŁUG)

R E K L A M A

Wideo

Dodaj ogłoszenie