Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spotkania

Redakcja
5 marca, "Aneks do podręcznika historii"

Spotkanie z Grzegorzem Łubczykiem, byłym ambasadorem RP w Budapeszcie, połączone z projekcją filmu dokumentalnego "Węgierskie serce" opowiadającego o losach polskich uchodźców na Węgrzech podczas II wojny światowej. "Aneks do podręcznika historii" to cykl wykładów dla nauczycieli i uczniów liceów poświęconych historii Polski i świata, prowadzonych przez pracowników naukowych Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykłady odbywają się w Instytucie Historii UJ, Collegium Witkowskiego (ul. Gołębia 13), w auli im. ks. Józefa Tischnera o godz. 17.

"Elita polityczna krakowskiej PZPR"

Promocja książki Sebastiana Drabika pt. "Elita polityczna krakowskiej PZPR w latach 1956-1975". Udział w spotkaniu wezmą: autor książki Sebastian Drabik, dr hab. Henryk Głębocki i dr Jarosław Szarek z krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Książka powstała na podstawie pracy nagrodzonej w konkursie im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na najlepszy debiut historyczny roku 2009. Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie ul. Mikołajska 2, godz. 17.

6 marca, "Żołnierze Wyklęci"

Wykład dr. Marcina Chorąz-kiego z krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej zatytułowany "Żołnierze Wyklęci". Godz. 9.30, Gimnazjum nr 82 w Krakowie przy ul. Stawowej 179. Wykład w ramach obchodów tegorocznego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

8 marca, "Urodzony w Dniu Kobiet".

Wieczór wspomnień poświęcony porucznikowi Janowi Łęgowskiemu, pilotowi 316. "Warszawskiego" Dywizjonu Myśliwskiego. Muzeum Lotnictwa Polskiego, al. Jana Pawła II 39, gmach główny, sala konferencyjna, godz. 18.

"Księgozbiór oo. Kamedułów z Bielan"

Wystawa w Bibliotece Jagiellońskiej, ul. Oleandry 3. Czynna od poniedziałku do wtorku w godz. 10-17 i od środy do piątku w godz. 10-15.

Wystawa "Rzecz o roku 1863"

Uniwersytet Jagielloński wobec powstania styczniowego", Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15. Wystawa zorganizowana z okazji obchodów 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Można ją zwiedzać od poniedziałku do soboty w godz. 11-15.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski