Spotkanie z sołtysami

RYT
Udostępnij:
Starosta oświęcimski Józef Kała spotkał się 30 kwietnia z sołtysami i przewodniczącymi rad osiedli z terenu powiatu oświęcimskiego.

W trakcie cyklicznie organizowanego spotkania starosta przekazał najważniejsze informacje, dotyczące tegorocznego budżetu oraz planowanych bądź prowadzonych inwestycji, szczególnie na drogach powiatowych. Ponadto goście, którzy przybyli do starostwa, otrzymali z rąk starosty list gratulacyjny wraz z okolicznościowym medalem, wybitym z okazji 10-lecia powiatu oświęcimskiego.
Wśród zaproszonych osób, które przybyły na spotkanie znalazł się Władysław Zaliński, sołtys Włosienicy i zarazem prezes Koła Powiatu Oświęcimskiego Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów w Krakowie. Obok niego było obecnych wielu sołtysów i przewodniczących rad osiedli.
Na liczne pytania zadawane przez gości odpowiadał nie tylko starosta, ale również zaproszony p.o. dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oświęcimiu Andrzej Huczek oraz naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu Zbigniew Jarecki.
- Spotykamy się co roku, aby przekazać państwu aktualne informacje na temat tego co robimy i co zamierzamy zrobić w naszym powiecie. Pragniemy wsłuchać się w państwa głos, poznać najważniejsze potrzeby, tak aby móc na nie skutecznie odpowiadać. Jesteście państwo blisko ludzi i ta wiedza, którą pozyskamy, będzie dla nas tym cenniejsza - zaznaczył starosta Józef Kała, który od kilku lat jest członkiem honorowym Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów w Krakowie.
Podczas spotkania włodarz powiatu przedstawił podstawowe informacje na temat tegorocznego budżetu, a także zaprezentował już bardziej szczegółowe dane dotyczące inwestycji, szczególnie tych obejmujących drogi powiatowe. Zwrócił on uwagę sołtysów na dwa duże drogowe zadania inwestycyjne, które będą dofinansowane ze środków unijnych. Jedno z nich będzie prowadzone na ponad 7-kilometrowym odcinku drogi, przebiegającym przez cztery gminy. Inne z kolei zostanie wykonane w gminie Chełmek i połączy nasz powiat z autostradą A4.
Starosta Józef Kała wymienił także powiatowe inwestycje, które zrealizowano w sektorze służby zdrowia, czyli kosztowny remont Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala powiatowego w Oświęcimiu. W tym roku rusza przebudowa bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni, również przy dużym zaangażowaniu finansowym powiatu. Niemałe środki skierowano także na rozwój szkolnictwa ponadgimnazjalnego, szczególnie w zakresie budowy dwóch boisk ze sztuczną nawierzchnią w Oświęcimiu i Kętach.
Starosta oświęcimski wręczył sołtysom i przewodniczącym rad osiedli listy gratulacyjne wraz z okolicznościowym medalem. Wśród osób wyróżnionych za pracę na rzecz lokalnej społeczności znaleźli się: Ryszard Janeczko sołtys Bulowic, Maria Luranc sołtys Osieka, Helena Szewczyk sołtys Bobrka, Krystyna Kramarczyk sołtys Wilczkowic, Józef Płonka sołtys Przeciszów-Las, Tadeusz Bożek sołtys Stawów Monowskich, Małgorzata Margol przewodnicząca Rady Osiedla Zasole oraz Władysław Zaliński sołtys Włosienicy i zarazem prezes Koła Oświęcimskiego Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów w Krakowie.
Podczas spotkania był także czas na dyskusję, podczas której sołtysi wskazywali na konkretnie odcinki dróg, konieczne wg nich do remontu. Między innymi zwrócono uwagę na ulicę Oświęcimską w Wilczkowicach w gminie Brzeszcze, czy pytano o kontynuację przebudowy ulicy Zwycięstwa w Dworach w Oświęcimiu.
(RYT)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie