SPR już się utrzymał

Roman Kieroński
I liga piłkarzy ręcznych. Wygrywając w Legnicy SPR Tarnów zapewnił sobie utrzymanie bez konieczności rozgrywania spotkań barażowych.

Siódemka Miedź Legnica - SPR Tarnów 24:29 (15:11)

Bramki: Szuszkiewicz 7, Cegłowski 5, Mosiołek 5, Antosik 4, Czuwara 1, Piwko 1, Będzikowski 1 - Szatko 10, Ł. Nowak 6, Karwowski 4, Misiewicz 4, Sanek 2, Kowalik 2, Wajda 1.

W 16 min bramkę dla SPR-u zdobył Sławomir Karwowski - jego drużyna prowadziła wtedy 6:4. Do remisu doprowadził Michał Antosik. Dzięki świetnie dysponowanemu Łukaszowi Szatce goście odzyskali prowadzenie - 7:6. Kolejne minuty należały jednak do graczy z Legnicy. Na gole Konrada Cegłowskiego, Kamila Mosiołka i Michała Antosika odpowiedzieli tylko Łukasz Nowak oraz Jakub Kowalik i na przerwę gospodarze schodzili z przewagą czterech bramek.

Po zmianie stron bardzo szybko trzykrotnie bramkarza Siódemki pokonał najlepszy na parkiecie Szatko. Bramki zdobyli też Albert Sanek i Marcin Wajda. W 44 min do remisu 20:20 doprowadził rzutem ze skrzydła Sławomir Karwowski, a po bramce Sanka tarnowianie odzyskali prowadzenie. Co prawda Damian Misiewicz przestrzelił rzut karny, ale szybko zrehabilitował się, zdobywając dwie bramki. Rezultat na 24:21 podwyższył Kowalik.

Dla gospodarzy dwukrotnie trafił jeszcze Mosiołek, bramkę dorzucił Michał Antosik, ale w tarnowskim zespole skutecznie w końcówce zagrał strzelec trzech goli Ł. Nowak, trafił Szatko, do tego z rzutu karnego Karwowski i tym samym przypieczętował zasłużone zwycięstwo.