SPR Olkusz był bliski szczęścia, sądeczanki przegrały po walce

FIL
Superliga piłkarek ręcznych

Piotrcovia 23 (13)

SPR Olkusz   23 (11)

Bramki: Pasternak 6, Szafnicka 5, Mielczewska 4, Kucharska 2, Piecaba 2, Wypych 2, Cieślak 1, Nowak 1 - Fierka 7, Przytuła 3, Basiak 3, Marszałek 3, Wicik 2, Pastawa 2, Wcześniak 2, Sikorska 1,

Połowicznie udał się debiut w roli szkoleniowca SPR-u Zbigniewowi Wąsowi. Nowy trener był bliski wywalczenia ze swym zespołem dwóch punktów, bo jeszcze na dwie minuty przed końcem spotkania olkuszanki prowadziły 23:21. Jednak miejscowe nie dały za wygraną, mało tego: mogły jeszcze wygrać, ale przyjezdne umiejętnie się broniły. Początek spotkania nie zapowiadał w ogóle dramatycznej końcówki, miejscowe wygrywały bowiem 4:0 w 9 min , a potem cały czas utrzymywały prowadzenie. SPR w 42 min doprowadził do remisu (16:16) i od tego momentu mecz stał się bardzo wyrównany. W 54 min było 21:21, a potem olkuszanki objęły prowadzenie, ale nie potrafiły go utrzymać do końca gry.

(ŻUK)

Vistal Gdynia   24 (12)

Olimpia/Beskid Nowy Sącz   19 (11)

Bramki: Niedźwiedź 6, Kulwińska 6, Janiszewska 4, Kalska 3, Galińska 3, Zych 2 - Maślanka 7, Gadzina 6, Dubajova 3, Płachta 2, Szczecina 1.

Sądeczanki zgłaszały chęć urwania faworytkom punktów i przebieg I połowy zdawał się potwierdzać, że słów na wiatr nie rzucały. Przez niemal cały czas trwania tej części gry na bramkę rywalek odpowiadały swym trafieniem. Gola, dającego Vistalowi przewagę, straciły w 29 min. Wcześniej dwóch karnych nie wykorzystała niezawodna zwykle w takich sytuacjach Katarina Dubajova, a Joanna Gadzina przegrała pojedynek z Beatą Kowalczyk, wychowanką... Beskidu. Gwoli sprawiedliwości odnotujmy, że i bramkarki Olimpii/Beskidu Aleksandra Sach i Marta Wawrzynkowska obroniły po karnym, przy czym tej drugiej nie pokonała inna zawodniczka wywodząca się z Nowego Sącza Iwona Niedźwiedź. Po zmianie stron dało znać o sobie większe doświadczenie miejscowych. W 35 min prowadziły 16:13, w 30 19:14, w 45 20:16, a w 50 22:17.

(dw)

Pozostałe wyniki

Pogoń Baltica Szczecin - KPR Jelenia Góra 28:22, Energa AZS Koszalin - EKS Start Elbląg 25:20, KPR Ruch Chorzów - MKS Selgros (porzednio SPR) Lublin 24:33. Pauzowało KGHM Metraco Zagłębie Lubin.   1.   MKS Selgros   10   18   324-257

2.   Vistal Gdynia   10   17   250-197

3.   KGHM Metraco   10   15   279-249

4.   Pogoń Baltica   10   11   284-247

5.   Start Elbląg   10   10   275-263

6.   Olimpia/Beskid   10   10   268-267

7.   AZS Koszalin   10   10   248-256

8.   KPR Jelenia Góra   10   7   274-286

9.   MKS Piotrcovia   10   5   228-257