Sprawa Iwony Cygan. Sąd zabronił mediom publikowania zeznań...

Sprawa Iwony Cygan. Sąd zabronił mediom publikowania zeznań świadków i oskarżonych

Marcin Banasik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Sprawa Iwony Cygan. Sąd zabronił mediom publikowania zeznań świadków i oskarżonych
1/5
przejdź do galerii

©Marcin Banasik

- Sąd ma na uwadze zminimalizowanie niebezpieczeństwa wpływu zeznań i wyjaśnień osób wcześniej przesłuchanych, na zeznania kolejnych przesłuchiwanych. Należy to rozumieć ściśle czyli, że nie można przekazywać publicznie nic z treści jakie osoby te przedstawią na rozprawie - tłumaczy sędzia Tomasz Mucha, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krakowie. Decyzja sądu zbulwersowała rodzinę zamordowanej 20 lat temu Iwony Cygan ze Szczucina.
Oznacza to, że w bardzo głośnej, szokującej sprawie, która toczy się już 20 lat i wzbudza tak wiele kontrowersji opinia publiczna dowie się tylko o akcie oskarżenia i wyroku. Proces ma się toczyć za zamkniętymi drzwiami.

Siostry nieżyjącej 17-latki są zbulwersowane decyzją sądu.

Do zabójstwa 17-latki doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 roku w Szczucinie (woj. małopolskie). Ciało znalazł następnego dnia przy wale Wisły w Łęce Szczucińskiej przypadkowy przechodzień. Z sekcji zwłok wynikało, że dziewczyna została uduszona, chociaż sprawcy upozorowali napaść seksualną.

Przed laty śledztwo w tej sprawie zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy. Teraz postępowanie wznowiono i kontynuował je zamiejscowy krakowski wydział Prokuratury Krajowej wraz z policjantami ze specjalnej grupy, zajmującej się niewyjaśnionymi zbrodniami sprzed lat - Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zatrzymania podejrzanych zaczęły się po przełamaniu przez śledczych "zmowy milczenia", w grudniu ubiegłego roku.
Główny podejrzany został sprowadzony 11 maja ub. r. z Austrii na podstawie ekstradycji.

ZOBACZ KONIECZNIE:


Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
W Gorlicach bronimy "dobrego imienia"naszych sądowych ulubieńców!

gino (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

A czy o prokuratorach i sędziach można coś napisać, czy też zaraz będzie nalot policji na wniosek prokuratorów i zabór komputerów i laptopów. W Gorlicach bronią " dobrego imienia " p. prokurator...rozwiń całość

A czy o prokuratorach i sędziach można coś napisać, czy też zaraz będzie nalot policji na wniosek prokuratorów i zabór komputerów i laptopów. W Gorlicach bronią " dobrego imienia " p. prokurator posiłkując się złymi wpisami na ich temat?! Teraz już wiemy że o sędziach, prokuratorach, policjantach możemy pisać i mówić tylko dobrze!!!! Bo jak nie, to nalot o 6.00!!!???zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pytanie?

eliza (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

A komentować wolno? Czy zakaz?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dno moralne staje się prawdą

zniesmaczony (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

A dlaczego zabrano komputery krytykom tego prokuratorsko- sędziowskiego układu i policji? Będziecie sądzić tych co piszą prawdę????

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo