Sprintem

* WYGRANA WENEZUELI. Piłkarze Wenezueli wygrali 2-0 (1-0) z reprezentacją Szwecji w meczu towarzyskim w Maracaibo. Bramki: Alejandro Guerra 17, Daniel Arismendi 90.

* 8. LOKATA DEBLA. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski są sklasyfikowani na ósmym miejscu w rankingu najlepszych debli sezonu - ATP "Doubles Race". Polscy tenisiści pozycję tę zawdzięczają występowi w półfinale turnieju ATP w Sydney, który osiągnęli w ubiegłym tygodniu. W indywidualnym rankingu deblistów Fyrstenberg jest 16., a Matkowski - 17. Pierwsze miejsce ex aequo zajmują amerykańscy bliźniacy Bob i Mike Bryanowie.
* SKRODZKI TRZECI. Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice) zajął trzecie miejsce w pierwszych w nowym sezonie zawodach Pucharu Świata szablistów, które odbyły się na irańskiej wyspie Kish. W turnieju drużynowym Polacy uplasowali się na 11. pozycji. W finale Białorusin Aleksandr Bujkiewicz pokonał Ukraińca Wołodymira Łukaszenkę 15-12. W finale turnieju drużynowego Włosi pokonali Rumunów 45-39.
* PUCHAR DLA AK BARS. Hokeiści rosyjskiej drużyny AK Bars Kazań zdobyli Puchar Europy Mistrzów. AK Bars pokonał w finale turnieju Super Six w St. Petersburgu fińską drużynę HPK Haemeenlinna 6-0.
* RESINO ZA CARO. Pierwszoligowy hiszpański klub piłkarski Levante zwolnił trenera Juana Ramona Lopeza Caro. Zastąpił go Abel Resino. W Levante Caro pracował od lipca 2006 roku, gdzie trafił z Racingu Santander. Wcześniej szkolił piłkarzy Realu Madryt. Levante zajmuje 17. miejsce w tabeli Primera Division. W sobotę przegrała z Valencią 0-3, a w ostatnich dziesięciu spotkaniach odniosła tylko jedno zwycięstwo.
* TRZY MEDALE. Trzy medale zdobyli Polacy podczas mistrzostw Ameryki Północnej w windsurfingowej klasie olimpijskiej RSX rozegranych u wybrzeży Miami na Florydzie. Złote - Zofia Klepacka (YKP Warszawa) i Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot), a brązowy Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk).
* PECH REIDA. Irlandzki piłkarz, obrońca drużyny Blackburn Rovers, Steven Reid nie będzie występował na boisku przez pół roku. Reid doznał kontuzji kolana na treningu i lekarze orzekli, iż rehabilitacja trwać będzie co najmniej sześć miesięcy. 25-letni Reid 19 razy wystąpił w reprezentacji Irlandii. Piłkarz ten ostatnio miewał kłopoty ze zdrowiem. W obecnym sezonie rozegrał tylko trzy mecze w Premiership.