Sprintem

KENIJCZYCY W WIEDNIU. Urodzony w Kenii reprezentant Kataru Mubarak Shami wygrał w niedzielę maraton wiedeński. 25-letni biegacz pokonał trasę w 2.12.21. Drugi na mecie był Kenijczyk Japhet Kosgei (2.15.15), a trzeci jego rodak Henry Serem (2.15.26).

BIEG W MANCHESTERZE. Etiopczyk Haile Gebreselassie wygrał bieg uliczny w Manchesterze. Dwukrotny mistrz olimpijski (Atlanta oraz Sydney) i czterokrotny mistrz świata na 10 000 m na pokonanie dziesięciokilometrowej trasy potrzebował 27.25 minuty. Tuż za nim był Hiszpan Juan Carlos de la Ossa (27.25).
PRASKI MARATON. Kenijczyk Steven Matebo Cheptot wygrał 11. maraton w Pradze. Trasę pokonał w 2.10.42. Pozostałe miejsca na podium zajęli jego rodacy Laban Kipngetich (2.11.48) i Robert Kiprotich Cheruiyot (2.12.14).
PUCHAR DLA GDAŃSKA. Piłkarki ręczne Naty AZS AWFiS Gdańsk zdobyły Puchar Polski. W finale pokonały EB Start Elbląg 32-31 (21-19).
PŁOCKIE TROFEUM. Piłkarze ręczni Wisły Płock zdobyli Puchar Polski. W finale pokonali w Łącku Konsalnet Śląsk Wrocław 24-21 (14-10).
TYTUŁ WROCŁAWIANEK. Piłkarki nożne AZS Wrocław zapewniły sobie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek piąty z rzędu tytuł mistrza Polski wygrywając u siebie z Czarnymi Sosnowiec 6-0 (5-0).
Zmiana lidera. W zaległym meczu II ligi rugby grupy mistrzowskiej: Pogoń Siedlce - WMPD Olsztyn 65-0. Zespół gospodarzy dzięki temu zwycięstwu wyprzedził w tabeli Juvenię Kraków (Pogoń jest pierwsza 12 pkt, Juvenia druga - 10).